Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/5uauKY
1396/05/24 - 12:20 تاريخ انتشار: 2381 تعداد بازديد: 42136 كد خبر:
بی محلی بازار کره جنوبی به لفاظی های نیمه شمالی
هفته گذشته این جنگ لفظی میان دو کشور موجب شد بازارهای آمریکا با روند کاهشی بسیار شدیدی همراه شوند در حالی که بازارهای اروپا و آسیا نیز دچار تنش کاهشی شدند.

 

هر از گاهی خبرهایی در بازارهای جهانی مخابره می شود که بهانه ای برای نوسان در بازارهای جهانی را فراهم کند. در این میان می توان گفت که بازارها به نوعی دستمایه مقامات سیاسی شده اند که با کلام و رفتار خود روند صعود و نزولی بازار را ایجاد و خوارک خبری مناسبی را برای خبرگزاری ها فراهم کنند تا بتوانند روندهای نوسانی بازارها را پوشش دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، با این فرضیه می توان گفت چندی است که تنش های ژئوپولتیکی و کلامی بین آمریکا و کره شمالی روابط بین الملل را دچار اختلال کرده و در این میان بازارها بهانه مناسب را برای نوسان به دست آورده اند. سهامداران ممتاز و باهوش نیز از این فرصت بهترین استفاده را می کنند.

هفته گذشته این جنگ لفظی میان دو کشور موجب شد بازارهای آمریکا با روند کاهشی بسیار شدیدی همراه شوند در حالی که بازارهای اروپا و آسیا نیز دچار تنش کاهشی شدند.

اما نکته ای که در این میان مطرح است این است که چرا اظهارات مقام ارشد پیونگ یانگ، بازار کره جنوبی را مختل نکرده است؟!

در این مدت که کشمکش های لفظی به اوج خود رسیده بود قیمت اوراق خزانه دولتی در کره جنوبی با افزایش همراه شد.اما در واقعیت تمامی مسائلی که شامل داد و ستد و معامله می شود باید تحت تأثیر اخبار و مسائل پیرامون باشد که در این مورد، کره جنوبی هیچ تاثیری را نپذیرفت.

کره جنوبی حتی اگر این دعوا نیز از سر گرفته شود و از فاز لفظی به فاز واقعی تبدیل شود هیچ تاثیری را در روند اقتصادی خود نمی پذیرد.

بازار این کشور نیز در این دو هفته پر تنش، تنها کمی تغییرات را به ثبت رسانده و می توان گفت به لفاظی های نیمه شمالی خود عادت کرده است.

تحلیل گران بازارهای سهام معتقدند ماه آگوست در بازارهای سهام، ماه بی دغدغه و بی دردسر نامیده می شود. به همین دلیل شاید شاخص ها در کره جنوبی بدون تاثیرپذیری از اخبار دور و اطراف به حرکت خود ادامه دادند.

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد