Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/NLH63i
1396/06/06 - 15:09 تاريخ انتشار: 2650 تعداد بازديد: 42498 كد خبر:
رشد نماگرهای فرابورسی در میانه هفته معاملاتی
نماد معاملاتی مبین وان کیش امروز برای چندمین روز متوالی در صدر نمادهای پربازدید قرار گرفت و نمادهای «شتوکا»، «اوان» و «کوثر» بیشترین افزایش قیمت پایانی را تجربه کردند.

میانه هفته معاملاتی جاری دادوستدهای فرابورس ایران با نقل و انتقال بیش از 331 میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر 2 هزار و 563 میلیارد ریال پایان یافت که نسبت به روز گذشته با افزایش حجم و ارزش معاملات همراه بود؛ شاخص کل نیز پس از یک روز وقفه در روند صعودی، بار دیگر امروز با افزایش 0.5 واحدی روبه‌رو شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از  فرابورس ایران، معاملات دوشنبه ششم شهریورماه با خرید و فروش 171 میلیون سهم به ارزش بیش از 341 میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم همراه شد.

 

نگاهی به معاملات صورت‌گرفته در این دو بازار نشان می‌دهد نماد معاملاتی شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان با مبادله بیش از 116 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 100 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معامله را به خود اختصاص داد.

 

نماد معاملاتی مبین وان کیش امروز برای چندمین روز متوالی در صدر نمادهای پربازدید قرار گرفت و نمادهای «شتوکا»، «اوان» و «کوثر» بیشترین افزایش قیمت پایانی را تجربه کردند.

 

در همین حال شاخص فرابورس نیز با رشد 0.5 واحدی در نزدیکی ارتفاع 948 واحدی قرار گرفت. دو نماد «میدکو» و «وهور» در حالی بالاترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس به جا گذاشتند که نمادهای «ذوب»، «دماوند»، «زاگرس»، «شراز» و «کوثر» تا سقف حداکثر یک واحد تاثیر منفی بر این نماگر را موجب شدند.

 

ارزش معاملات در سه تابلو بازار پایه نیز امروز به نزدیکی 191 میلیارد ریال رسید.

 

به این ترتیب با معامله بیش از 90 میلیون سهم در تابلوهای »الف»، «ب» و «ج» بازار پایه ارزش این دادوستدها رقم 190 میلیارد و 950 میلیون ریال را به ثبت رساند.

 

بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس هم معاملاتی به حجم یک میلیون و 940 هزار ورقه را تجربه کرد که ارزش آن یک‌هزار و 929 میلیارد ریال بود. اسناد خزانه اسلامی مرحله یازدهم با نقل و انتقال بیش از 185 هزار ورقه به ارزش 181 میلیارد ریال در صدر این بازار ایستاد و بالاترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفت.

 

نگاهی به تابلو اوراق تسهیلات مسکن حاکی از آن است قیمت این اوراق در بازه 764 تا 792 هزار ریال قرار داشته و بیش از 100 هزار ورقه تسه به ارزش 78 میلیارد ریال در این تابلو مورد معامله قرار گرفته است.

 

تسه مردادماه 96 که به تازگی به جمع اوراق تسهیلات مسکن قابل معامله در این تابلو اضافه شده، روز جاری بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد.

 

در نهایت صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز شاهد دادوستد 68 میلیون ورقه به ارزش حدود 24 میلیارد ریال بود. صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان بالاترین حجم و ارزش معاملات را در میان ETFها به خود اختصاص داد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد