Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/75V9Sr
1396/06/15 - 12:18 تاريخ انتشار: 3791 تعداد بازديد: 42687 كد خبر:
قیمت نفت خام برنت تا پایان2017بین 50 تا 55 دلار باقی می ماند
وزیر نفت کویت با پیش بینی افزایش تقاضا برای نفت در سه ماهه اخر سال جاری میلادی، گفت: در نتیجه این افزایش تقاضا، موجودی ذخایر بیش از حد انتظار کاهش خواهد یافت وتا پایان سال بین عرضه و تقاضا تعادل یجاد می شود.


'عصام المرزوق' وزیر نفت، آب و برق کویت پیش بینی کرد که قیمت نفت خام برنت تا پایان سال جاری میلادی همچنان بین 50 تا 55 دلار برای هر بشکه باقی بماند واین قیمت برای هر بشکه نفت کشورش بین 45 تا 50 دلار ثابت باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، المرزوق در گفت وگو با روزنامه کویتی 'الرای' افزود: راهبرد اوپک در مسیر صحیح و در حال حرکت رو به جلو است و کاهش موجودی هفتگی وماهانه ذخایر، صحت این راهبرد را نشان می دهد.

وزیر نفت کویت با پیش بینی افزایش تقاضا برای نفت در سه ماهه اخر سال جاری میلادی، گفت: در نتیجه این افزایش تقاضا، موجودی ذخایر بیش از حد انتظار کاهش خواهد یافت وتا پایان سال بین عرضه و تقاضا تعادل یجاد می شود.

المرزوق در ادامه افزود: پس از متعادل شدن عرضه وتقاضا، همان طور که پیش بینی کرده بودیم، در طول سال 2018 تقاضا برای نفت خام به میزان 1.4 میلیون بشکه افزایش می یابد ودر نتیجه می توانیم کاهش قبلی را جبران کنیم.

از سوی دیگر، وزیر نفت کویت خاطر نشان کرد که در نشست وزرای نفت کشورهای عضو اوپک در ماه نوامبر آتی، مشخص خواهد شد که آیا توافق کاهش تولید نفت در ماه مارس 2018 تمدید خواهد شد ویا سیاست دیگری برای توقف این توافق به طور تدریجی اتخاذ خواهد شد تا موجودی نفت تحت تاثیر قرار نگیرد.

المرزوق تصریح کرد که طوفان هاروی در آمریکا تاثیر قابل توجهی بر بازار نفت نخواهد داشت زیرا کاهش تولید نفت همزمان با کاهش تصفیه آن صورت می گیرد.

به گفته وی نتایج حاصل از طوفان هاروی بر قیمت نفت که با کاهش تصفیه و تولید نفت همراه بود، کمتر از انتظارات است ، وهمین امر امیدها را برای افزایش تقاضا ودر نتیجه بالا رفتن قیمت نفت نقش بر آب کرده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد