Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/6JQGFe
1396/06/18 - 10:05 تاريخ انتشار: 1205 تعداد بازديد: 42727 كد خبر:
ساماندهی محصولات کشاورزی با عرضه در بورس کالا
ارزش معاملات در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نسبت به سال ۹۲ و ۹۳ با افزایش چشمگیری روبرو بوده است به طوری که ارزش معاملات تالار کشاورزی در سال ۹۳ حدوداً ۲ درصد ارزش کل معاملات بوده است در حالیکه این میزان در سال ۹۶ به حدود ۱۵ درصد ارزش کل معاملات بورس کالا در تالار محصولات کشاورزی رسیده است.


کارشناس بازار سرمایه گفت: عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران موجب شفافیت بیشتر قیمت محصول می شود به طوریکه دولت هرساله محصولاتی همچون جو و گندم را به صورت تضمینی خرید می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، محمد امیری گفت: ارزش معاملات در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نسبت به سال ۹۲ و ۹۳ با افزایش چشمگیری روبرو بوده است به طوری که ارزش معاملات تالار کشاورزی در سال ۹۳ حدوداً ۲ درصد ارزش کل معاملات بوده است در حالیکه این میزان در سال ۹۶ به حدود ۱۵ درصد ارزش کل معاملات بورس کالا در تالار محصولات کشاورزی رسیده است.

وی ادامه داد:عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران موجب شفافیت بیشتر قیمت شده است، به طوریکه دولت هرساله محصولاتی همچون جو و گندم را به صورت تضمینی خرید می‌کند.

امیری با بیان اینکه بورس کالا توانسته به کمک دولت بیاید، عنوان کرد: باتوجه به تصویب آیین نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی کشاورز جهت دریافت میزان مبلغ تضمینی اعلام شده از طرف دولت باید محصول خود را در بورس کالا عرضه کنند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد