Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/Y4Uhvh
1396/06/21 - 11:10 تاريخ انتشار: 1818 تعداد بازديد: 42805 كد خبر:
سلطانی نژاد :
۱۰ درصد از بازار بورس کالای ایران به محصولات کشاورزی اختصاص دارد
دومین تولید‌کننده پسته دنیا هستیم و از این جهت عرضه این محصول کشاورزی در بورس کالا بسیار اهمیت دارد.

مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران با اشاره به اینکه ساز و کار مناسبی برای عرضه محصول پسته در بورس تعریف شده است گفت: در حال حاضر ۱۰ درصد از بازار بورس کالای ایران به محصولات کشاورزی اختصاص دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از تسنیم، حامد سلطانی‌نژاد اظهار داشت: دومین تولید‌کننده پسته دنیا هستیم و از این جهت عرضه این محصول کشاورزی در بورس کالا بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه بورس به محصولات کشاورزی بسیار توجه دارد و در حال حاضر 10 درصد از بازار بورس کالای ایران به محصولات کشاورزی اختصاص دارد گفت: در دولت یازدهم تلاش زیادی انجام شد تا محصولات کشاورزی در بورس عرضه شوند.

مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران با بیان اینکه پسته یک کالای اصلی و ارز‌آور برای کشور محسوب می‌شود خاطر‌نشان کرد: در حوزه خرما نیز رتبه اول تولید دنیا را داریم و باید در مرحله اول بازار منسجم و باثباتی برای این محصولات در دنیا فراهم کرد.

وی بیان کرد: نبود یک بازار منسجم باعث شد که در سال گذشته پسته با کیلویی 19 هزار تومان هم فروش رفت، که این مبلغ بهای تولید محصول است و تولید‌کننده دیگر رغبتی برای تولید در سال آینده ندارد و بسیاری از کشاورزان به همین دلیل اقدام به فروش زمین‌های خود کردند.

سلطانی‌نژاد با اشاره به اینکه از اواخر سال 95 مقدمات ورود پسته به بورس فراهم شده است گفت: این اقدام در راستای فروش پسته با یک ساز و کار مناسب و شفاف بوده و بورس کالا، محلی برای کشف قیمت است.

وی با بیان اینکه از سال 95 برنامه‌ریزی برای این کار با همکاری نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس، استاندار کرمان و اتاق بازرگانی استان کرمان انجام شده است افزود: عدم قیمت‌گذاری مناسب دغدغه اصلی کشاورز در هنگام برداشت محصول و فروش است.

مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران با اشاره به اینکه در بازار شفاف همه سود می‌برند تصریح کرد : در دنیا کشوری که بزرگترین تولیدکننده است تعیین کننده قیمت نیز هست و ما باید از این ظرفیت استفاده کرده تا حداقل محصول پسته را به قیمت واقعی به فروش برسانیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از تجار ما انسان‌های شریفی بوده و دنبال ثبات بازار و نفع کشاورز هستند گفت: از طریق بورس از حضور دلالان جلوگیری می‌شود و تمام معاملات به‌صورت شفاف انجام می‌شود.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد