Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/MF8sJu
1396/06/21 - 10:31 تاريخ انتشار: 1627 تعداد بازديد: 42810 كد خبر:
کاهش وسعت خسارت توفان نسبت به پیش بینی ها، بازارها را صعودی کرد
پس از آنکه توفان ایرما، خسارتی کمتر از پیش بینی ها به بار آورد، بازار آمریکا کمی نسبت به بازگشت وضعیت جوی به اوضاع مطلوب امیدوار شده و توانست شاهد رشد شاخص های بازار باشد.

بازارهای جهانی در پی کاهش تنش های کره شمالی و همچنین آرام شدن هیجان توفان ایرما با روند افزایشی همراه شدند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، پس از آنکه توفان ایرما، خسارتی کمتر از پیش بینی ها به بار آورد، بازار آمریکا کمی نسبت به بازگشت وضعیت جوی به اوضاع مطلوب امیدوار شده و توانست شاهد رشد شاخص های بازار باشد.

بر اساس این گزارش، شاخص اس اند پی رشد 1.1 درصدی داشت در حالی که قیمت سهام شرکت های بیمه پس از اینکه خسارت کمتری نسبت به پیش بینی ها پرداخت کردند توانستند روند رو به رشد را از آن خود کنند. در حالی که شرکت های خدمات مالی و تکنولوژی نیز با افزایش قیمت سهام همراه شدند .

در این بین، شاخص داوجونز بیشترین میزان رشد یک روزه را از آن خود کرد.

اما باید گفت توفان ایرما، خسارات وحشتناکی به مناطق اصلی ایالت فلوریدا وارد کرده است که خانه های زیادی را ویران و افراد زیادی را آواره کرده است.

در ایالت میامی، جاده ها مملو از آب شدند و تمامی ایالت در قطعی برق به سر برد در حالی که آب آشامیدنی نیز برای مردم مقیم این ایالت یافت نمی شد. آمار دقیق کشته ها هنوز مشخص نیست اما تا به این حال 41 نفر بر اثر این توفان جان خود را از دست داده اند .

در بازارهای اروپایی، نیز رشد قیمت سهام شرکت های الکترونیکی موجب افزایش دیگر متغیرهای این بازار شد .

رشد شاخص های اصلی به دلیل آرام شدن تنش ها و تهدیدهای کره شمالی و کاهش میزان خسارت های آتی ناشی از توفان اخیر بوده است .

در بازار لندن نیز ، شاخص فوتسی لندن با رشد 0.5 درصدی همراه شد در حالی که قیمت سهام شرکت های بیمه ای روند رو به رشد را به ثبت رساند و قیمت سهام شرکت هلدینگ لانکاشایر با رشد 10 درصدی قیمت همراه شد .

اما در بازارهای آسیایی، رشد شاخص اس اند پی آمریکا در معاملات روز گذشته به ثبت رسید و امید به بازگشت توان اقتصادی آمریکا پس ازتوفان موجب رشد متغیرهای این منطقه شد .

در این بازارها هم، شاخص تاپیکس ژاپن با بیشترین میزان رشد نسبت به سه ماه اخیر همراه شد. در حالی که قیمت سهام بازار کره جنوبی و استرالیا نیز با روند افزایش رو به رو شدند .

اما بازار فیلیپین به دلیل شدت باران و امکان وقوع سیل تعطیل شده است تا بدین ترتیب به معاملات و سیستم های معاملاتی آسیبی وارد نشود .

در این بازارها هم، شاخص تاپیکس ژاپن با رشد یک درصدی همراه شد و اس اند پی استرالیا رشد 0.6 درصدی داشت. شاخص کاسپی کره جنوبی توانست رشد 0.2 درصدی را از آن خود کند .

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد