Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/WrNzxG
1396/06/22 - 09:01 تاريخ انتشار: 1707 تعداد بازديد: 42834 كد خبر:
حضور فرابورس ایران در مجمع سالیانه فدراسیون بورس‌های جهانی
انجام مقدمات تغییر وضعیت عضویت فرابورس از وابسته به دائم در WFE
مجمع سالیانه فدراسیون بورس‌های جهانی موسوم به WFE با موضوع اصلی نقش بورس‌ها در توسعه پایدار به عنوان پیام‌آوران تغییر و توسعه اقتصادی، با حضور نمایندگانی از بورس‌های جهانی و منطقه‌ای از جمله فرابورس ایران در شهر بانکوک برگزار شد که طی آن فرابورس نیز دیدارها و جلساتی با رئیس آیسکو و رئیس فدراسیون بورس‌های جهانی داشت.

فرابورس ایران در مجمع سالیانه فدراسیون بورس‌های جهانی (WFE) که به میزبانی بورس تایلند در شهر بانکوک برگزار شد، حضور یافت و در خصوص تغییر وضعیت عضویت خود از وابسته به دائم در این فدراسیون به مذاکره پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، مجمع سالیانه فدراسیون بورس‌های جهانی موسوم به WFE با موضوع اصلی نقش بورس‌ها در توسعه پایدار به عنوان پیام‌آوران تغییر و توسعه اقتصادی، با حضور نمایندگانی از بورس‌های جهانی و منطقه‌ای از جمله فرابورس ایران در شهر بانکوک برگزار شد.

فدراسیون جهانی بورس‌ها به‌عنوان معتبرترین نهاد صنعت بورس، تمامی جنبه‌های دادوستد اوراق بهادار را از لحاظ فنی، تجاری، حقوقی و اقتصادی مد نظر قرار می‌دهد و رسالت‌ اصلی آن ارتقای استانداردهای بازار و آمار‌های قابل اتکا و حمایت از قانون‌گذاران، سیاست‌گذاران و سازمان‌های دولتی جهت ایجاد بازار شفاف و منصفانه است.

به گفته مهسا توکلی، رئیس اداره برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل فرابورس ایران، هر ساله موضوعی به عنوان تم اصلی این فدراسیون انتخاب می‌شود که سال گذشته این موضوع به ارتباط میان بورس‌ها اختصاص داشت و این بار تم اصلی، نقش بورس‌ها در توسعه پایدار در نظر گرفته شد.

‌برنامه‌های این مجمع شامل کنفرانس‌ها، پنل‌ها، جلسات حرفه‌ای و دیدارهایی در حوزه سرمایه‌گذاری بود که طی آن فرابورس نیز دیدارها و جلساتی با رئیس آیسکو و رئیس فدراسیون بورس‌های جهانی داشت.

توکلی با بیان اینکه در این دیدارها در خصوص تبدیل وضعیت عضویت فرابورس از وابسته به دائم در WFE که پیش‌بینی می‌شود فرایندی سه‌ساله باشد، گفت‌‌وگوهایی صورت گرفت، افزود: پیش از این در تاریخ 22 ژوئن 2016 فرابورس به عنوان عضو وابسته در فدراسیون جهانی بورس‌ها پذیرفته شد.

همچنین در حاشیه مجمع سالیانه فدراسیون بورس‌های جهانی ملاقات‌هایی میان فرابورس و بورس‌های کشورهای اسلامی و منطقه از جمله مرکز مالی آستانه قزاقستان به منظور شکل‌گیری همکاری و مراودات آتی صورت گرفت.

در همین زمینه فرابورس ایران با بورس چیتاگونگ بنگلادش و بورس مالزی در خصوص تقویت انجمن Islamic Finance گفت‌وگو کرد و بورس چیتاگونگ را به منظور تشکیل جلساتی با کمیته فقهی سازمان بورس به ایران دعوت کرد.

همچنین فرابورس این بورس‌ها را برای عضویت در فدراسیون بورس‌های اروپایی و آمریکایی (FEAS) تشویق کرد تا بتوانند با همکاری همدیگر، بخش Finance Islamic را در فیاس ایجاد کنند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد