Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/328rf5
1396/06/22 - 14:36 تاريخ انتشار: 3495 تعداد بازديد: 42851 كد خبر:
معاون توسعه بازار بورس کالای ایران مطرح کرد؛
تقویت تجارت بین المللی پسته با عرضه در بورس کالا
به گفته اسکندری، در فصل برداشت قیمت پسته بسیار پایین است و پس از آن بالا می رود اما پسته کاران مجبور به فروش محصول خود هستند بنابراین بورس در این زمینه و همچنین تجارت بین الملل می تواند، در رساندن سرمایه به صورت مستقیم به پسته کاران مثمر ثمر باشد.

چهارمین جشنواره پسته ایران به میزبانی دامغان با حضور استاندار سمنان، معاون شرکت بورس کالای ایران و سفرای کشورهای مختلف به همراه پسته کاران استان‌های کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از ایرنا، محمد اسکندری، روز چهارشنبه در آیین افتتاح چهارمین جشنواره ملی پسته در دامغان، گفت:تاکنون ۲ صندوق پسته توسط بانک کشاورزی ایران و پسته کرمان ویژه فروش کوتاه مدت پسته ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه صندوق ویژه پسته در دامغان به منظور بهبود کیفیت، ارتقا و توسعه این محصول راهبردی ایجاد می شود، افزود: تجارت محصولات کشاورزی با ورود به بازار بورس، توسعه و ارتقا خواهد یافت.

اسکندری تصریح کرد: در فصل برداشت قیمت پسته بسیار پایین است و پس از آن بالا می رود اما پسته کاران مجبور به فروش محصول خود هستند بنابراین بورس در این زمینه و همچنین تجارت بین الملل می تواند، در رساندن سرمایه به صورت مستقیم به پسته کاران مثمر ثمر باشد.

وی با بیان اینکه با ورود پسته به بورس کالا، تجارت بین المللی پسته تقویت شده و منافع پسته وارد جیب باغدار می شود،گفت: شهرستان کرمان به عنوان قطب پسته وارد بورس کالا شده است و امروز نوبت شهرستان دامغان است تا از این امکان بهره مند شود.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی شرکت بورس کالای ایران تصریح کرد: برای ورود محصولات کشاورزی به بورس کالا باید تولید کنندگان، تاجران و باغداران با ظرفیت این بورس به خوبی آشنا شوند.

بر اساس این گزارش،چهارمین جشنواره ملی در دامغان ۲۲ و ۲۳ شهریور ۹۶ برگزار می شود و هدف از برگزاری این جشنواره ملی استفاده از توان و ظرفیت های بخش کشاورزی با ارائه طرح ها و برنامه ها در بحث سرمایه گذاری و کمک به ایجاد اشتغال در حوزه پسته است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد