Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/ZySqRC
1396/06/25 - 13:24 تاريخ انتشار: 1459 تعداد بازديد: 42895 كد خبر:
امروز در بازار فرابورس رقم خورد؛
سبزپوشی آیفکس و صعود تا ارتفاع 951 واحدی
در جریان بازار شنبه بیست و پنجم این ماه بیش از 89 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 312 میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم مبادله شد و به ترتیب دو نماد «ذوب» و «خراسان» بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفتند.

افزایش 7 واحدی شاخص کل در نخستین روز کاری هفته جاری و دادوستد بیش از 140 میلیون ورقه به ارزش افزون بر یک‌هزار و 153 میلیارد ریال ماحصل معاملات امروز بازار فرابورس ایران در آخرین هفته شهریورماه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از  فرابورس ایران، در جریان بازار شنبه بیست و پنجم این ماه بیش از 89 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 312 میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم مبادله شد و به ترتیب دو نماد «ذوب» و «خراسان» بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفتند.

در نماد ذوب آهن 23 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 21 میلیار ریال و در نماد پتروشیمی خراسان 10 میلیون سهم به ارزش بیش از 54 میلیارد ریال دست به دست شد.

همان طور که اشاره شد روز جاری شاخص کل فرابورس 7 واحد معادل 0.75 درصد افزایش یافت که عمده بار مثبت بر آن از جانب نمادهای «مارون»، «میدکو»، «شاوان»، «بمپنا»، «شراز» و «شپاس» رقم خورد و نماد «دماوند» به میزان 0.6 واحد تاثیر منفی بر این نماگر داشت. به این ترتیب در انتهای معاملات امروز آیفکس در ارتفاع 951 واحدی قرار گرفت.

در همین حال نگاهی به معاملات نمادهای پربازدید و همچنین نمادهایی که با بیشترین میزان افزایش یا کاهش قیمتی روبه‌رو شدند نشان می‌دهد امروز نمادهای «اوان»، «ذوب»، «گکوثر»، «اپرداز» و «شتوکا» به ترتیب به عنوان نمادهای پربیننده بودند و همچنین دو نماد «کشرق» و «کپرور» در حالی بالاترین رشد قیمتی را تجربه کردند که در مقابل نمادهای «کرمان» و «سبزوا» بیشترین افت قیمت را به ثبت رساندند.

از سوی دیگر در مجموع تابلوهای معاملاتی بازار پایه فرابورس نیز دادوستد بیش از 47 میلیون سهم به ارزش 93 میلیارد ریال رقم خورد.

امروز در این بازار نماد معاملاتی شرکت صنایع و معادن احیا سپاهان برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز دوشنبه مورخ 27شهریور 1396 در پایان معاملات متوقف شد. همچنین نمادهای معاملاتی شرکت‌های قند ارومیه «قاروم»، سرمایه‌گذاری ارزش آفرینان «وآفر»، نئوپان22 بهمن «چنوپا» و صنعی و شیمیائی رنگین «شرنگی»، روز جاری بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت آماده انجام معامله و بازگشایی شدند.

در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز تمامی نمادهای مورد معامله با افت قیمتی روبه‌رو شدند به طوری که تسه‌ها در بازه 756 هزار تا 791 هزار ریال مورد مبادله قرار گرفتند.

سرمایه‌گذاران بازار اوراق با درآمد ثابت نیز مبادلات امروز را با جابه جایی 650 هزار ورقه به ارزش حدود 643 میلیارد ریال خاتمه دادند.

 اسناد خزانه اسلامی مرحله دهم با مبادله بیش از 207 هزار ورقه به ارزش نزدیک به 207 میلیارد ریال در صدر این بازار به لحاظ ثبت بالاترین رقم حجم و ارزش معاملاتی ایستاد.

در این بازار فردا اوراق اسناد خزانه اسلامی با تاریخ سررسید 20 دی 1396 برای اولین بار پس از پذیرش در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران در نماد «سخاب41» عرضه می‌شود.

تاکنون اسناد خزانه اسلامی با نمادهای سخاب2، 3 و 5 در این بازار عرضه شده و روز جاری نرخ موثر بازده تا سررسید این اوراق تا حداکثر 18.8 درصد و نرخ بازده ساده آن‌ها 17.4 درصد به ثبت رسید.

در نهایت صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز مبادلات امروز را با دادوستد 4 میلیون ورقه به ارزش 59 میلیارد ریال خاتمه دادند.

صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان در صدر ETFها ایستاد و بیشترین میزان حجم و ارزش معامله را تجربه کرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد