Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/27LdHb
1396/07/01 - 09:56 تاريخ انتشار: 1477 تعداد بازديد: 43108 كد خبر:
در ادامه اقدامات فرابورس ایران در حوزه دانش‌بنیان؛
فهرست عرضه‌های بازار دارایی فکری به 228 مورد رسید
در نیمه نخست سال جاری 44 مورد اختراع، دو طرح صنعتی «چراغ کمکی ترمز خودرو به شکل یک باریکه نور» و «لیوان ساده استوانه‌ای» و یک علامت تجاری تحت عنوان «بیمه‌نامه آتنا نوید ساحلی» به فهرست عرضه‌های بازار داریی فکری افزوده شده تا به این ترتیب تعداد دارایی‌های فکری موجود در این فهرست شامل اختراع، طرح و علامت صنعتی به 228 مورد برسد.

توسعه بازار دارایی فکری فرابورس ایران در سال جاری با افزوده شدن تعداد 44 اختراع، دو طرح صنعتی و یک علامت تجاری تحت به فهرست عرضه‌های این بازار دنبال شده و بدین ترتیب تعداد عرضه‌های این فهرست تا کنون به 228 مورد رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از  فرابورس ایران، تاکنون 5 معامله در بازار دارایی فکری فرابورس به ارزش بیش از 37 میلیارد ریال رقم خورده است؛ ضمن آنکه در نیمه نخست سال جاری 44 مورد اختراع، دو طرح صنعتی «چراغ کمکی ترمز خودرو به شکل یک باریکه نور» و «لیوان ساده استوانه‌ای» و یک علامت تجاری تحت عنوان «بیمه‌نامه آتنا نوید ساحلی» نیز به فهرست عرضه‌های آن افزوده شده تا به این ترتیب تعداد دارایی‌های فکری موجود در این فهرست شامل اختراع، طرح و علامت صنعتی به 228 مورد برسد.

بازار دارایی فکری فرابورس ایران که گامی عملی در راستای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود و همچنین بستری برای شفاف‌سازی ابعاد پیچیده حقوق مالکیت معنوی و تکمیل ارتباط حلقه علم و صنعت فراهم می‌کند، در خردادماه سال 93 راه‌اندازی شد تا دانشگاهیان، مخترعان، مبتکران و صاحبان ایده بتوانند در ارتباطی نظام‌مند، ایده‌ها و ابتکارات خود را به مرحله تجاری‌سازی برسانند.

این بازار مزایای بی‌شماری برای صاحبان ایده و سرمایه‌‌گذاران به همراه دارد که ارزش‌گذاری دستاوردهای مخترعان و حمایت مالی برای تشویق به نوآوری، افزایش بهره‌وری تولید با طرح‌های برآمده از تخصص دانش‌پژوهان، حفاظت از حقوق مخترعان در محیط قانونمند بازار سرمایه با توثیق اوراق بهادار، حمایت از حقوق خریدار با ارزیابی کارشناسی طرح و ایده و تعیین قیمت از طریق مکانیزم پیشنهاد و درخواست، از جمله این مزیت‌ها به شمار می‌رود.

اگرچه راه‌اندازی بازار دارایی فکری نخستین حلقه از زنجیره تامین مالی اقتصاد دانش‌بنیان در بازار سرمایه با محوریت فرابورس ایران به شمار می‌رود، اما سال گذشته فرابورس با راه‌اندازی تابلو دانش‌بنیان و رونمایی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه برای تکمیل این زنجیره تلاش کرده است.

همچنین در سال 96 دومین رویداد بزرگ استارتاپ‌های مالی ایران، خاورمیانه و شمال آفریقا با عنوان «فین‌استارز 2017» از سوی فرابورس ایران در دهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه برگزار شد تا زمینه‌ساز تقویت هرچه بیشتر ارتباط میان سرمایه‌گذاران و صاحبان استارتاپ‌های مالی در حوزه‌های بازار سرمایه، بانک و بیمه باشد.

افزون بر این تا کنون 5 «ایده بازار» عمومی و تخصصی و چند فستیوال بازار دارایی فکری جهت ارتباط مستقیم مخترعان با سرمایه‌گذاران و معرفی آن‌ها به صاحبان صنایع مختلف با حمایت و همکاری فرابورس ایران برگزار شده است که این حمایت‌ها با هدف افزایش روحیه کارآفرینی و ایده‌پردازی و همچنین ارتباط موثر و شفاف میان ایده‌پردازان و صاحبان صنعت و سرمایه صورت می‌گیرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد