Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/cZHpUm
1396/07/10 - 16:40 تاريخ انتشار: 2517 تعداد بازديد: 43398 كد خبر:
امروز رقم خورد؛
افزایش ارزش معاملات فرابورس ایران/درج «کچینی» در تابلو ج بازار پایه
سهامداران در مجموع دو بازار اول و دوم فرابورس اقدام به جابه‌جایی 157 میلیون سهم به ارزش افزون بر 352 میلیارد ریال کردند که نماد شرکت ذوب آهن با مبادلاتی در حجم 87 میلیون سهم به ارزش بیش از 77 میلیارد ریال در صدر این دو بازار ایستاد و بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را از آن خود کرد.

در نخستین روز معاملاتی بازار فرابورس ایران بیش از 240 میلیون ورقه بهادار به ارزش یک‌هزار و 352 میلیارد ریال دادوستد شد که نسبت به آخرین روز کاری در هفته قبل با کاهش حجم در مقابل افزایش ارزش معاملات همراه بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از  فرابورس ایران، امروز دوشنبه 10 مهرماه علاوه بر چند بازگشایی نماد و اوراق، پذیره‌نویسی سهام جدید شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو در بازار فرابورس ادامه یافت.

سهامداران همچنین در مجموع دو بازار اول و دوم فرابورس، اقدام به جابه‌جایی 157 میلیون سهم به ارزش افزون بر 352 میلیارد ریال کردند که نماد شرکت ذوب آهن با مبادلاتی در حجم 87 میلیون سهم به ارزش بیش از 77 میلیارد ریال در صدر این دو بازار ایستاد و بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را از آن خود کرد.

درج شرکت کارخانه چینی ایران در تابلو ج بازار پایه

در مجموع سه تابلو معاملاتی بازار پایه نیز سهامداران 81 میلیون سهم به ارزش 121 میلیارد ریال دست به دست کردند. در تابلو ب بازار پایه روز جاری نماد معاملاتی شرکت‌های پشم‌ بافی توس و مجتمع سیمان غرب آسیا بازگشایی شدند.

همچنین مطابق با اطلاعیه سرپرست پذیرش فرابورس شرکت کارخانه چینی ایران با نماد معاملاتی «کچینی» در فهرست نرخ‌های فرابورس در تابلو ج بازار پایه درج شد. این شرکت در گروه کاشی و سرامیک، زیرگروه تولید گل و سرامیک ساختمانی قرار داشته و با موافقت کمیته درج فرابورس از امروز 10 مهرماه در تابلو ج بازار پایه درج شده است.

مبادله بیش از 806 میلیارد ریال در بازار اوراق با درآمد ثابت

سرمایه‌گذاران بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز میزبان مبادله نزدیک به 830 هزار ورقه به ارزش بیش از 803 میلیارد ریال قرار گرفتند. اسناد خزانه اسلامی با نماد «سخاب4» با دادوستد 180 هزار ورقه به ارزش حدود 172 میلیارد ریال بالاترین رقم حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد. نماد معاملاتی اوراق مرابحه شرکت واسط مالی بهمن یکم در نماد «صشرق991»، پس از پرداخت بهای اقساط سه ماهه اوراق بازگشایی شد.

در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز قیمت تسه‌ها از 728 هزار تا 791 هزار ریال در نوسان بود و در مجموع 69 هزار ورقه به ارزش بیش از 51 میلیارد ریال در این تابلو دست به دست شد.

در نهایت شاخص کل فرابورس نیز با تن دادن به افت 12 واحدی به ارتفاع 948 واحدی نزول کرد که عمده بار منفی بر آیفکس از جانب نمادهای «هرمز»، «ذوب»، «مارون»، «زاگرس»، «میدکو»، «شاوان» و «سرچشمه» تا سطح حداکثر 3 واحد رقم خورد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد