Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/AwWXHD
1396/07/12 - 15:48 تاريخ انتشار: 4856 تعداد بازديد: 43485 كد خبر:
بازگشت آیفکس به مدار صعودی/نماد «اخزا11» به زودی متوقف می‌شود
در جریان مبادلات امروز چهارشنبه 12 مهرماه سهامداران در مجموع دو بازار اول و دو نیز شاهد نقل و انتقال بیش از 59 میلیون سهم به ارزش 193 میلیارد ریال بودند و به ترتیب دو نماد «ذوب» و «ریشمک» بالاترین حجم و ارزش معاملات سهام را در اختیار گرفتند.

آخرین روز معاملاتی بازار فرابورس ایران با دادوستد حدود 193 میلیون ورقه به ارزش بیش از یک‌هزار و 371 میلیارد ریال به پایان رسید و شاخص کل این بازار پس از دو روز ریزش به مدار صعودی بازگشت و با افزایش نزدیک به 9 واحدی روبه‌رو شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، در جریان مبادلات امروز چهارشنبه 12 مهرماه سهامداران در مجموع دو بازار اول و دو نیز شاهد نقل و انتقال بیش از 59 میلیون سهم به ارزش 193 میلیارد ریال بودند و به ترتیب دو نماد «ذوب» و «ریشمک» بالاترین حجم و ارزش معاملات سهام را در اختیار گرفتند.

نماد شرکت تولید و صادرات ریشمک روز جاری در صدر نمادهای پربازدید فرابورسی قرار گرفت و همچنین بیشترین افزایش قیمت را تا 5 درصد تجربه کرد.

سهامداران بازار پایه نیز معاملات امروز را با دادوستد 129 میلیون سهم به ارزش 201 میلیارد ریال در مجموع سه تابلو معاملاتی این بازار خاتمه دادند. به ترتیب دو نماد معاملاتی مربوط به بیمه سینا و شرکت کیسون بیشترین حجم و ارزش معاملات را در این بازار به خود اختصاص دادند.

نگاهی به مبادلات انجام شده در تابلو اوراق تسهیلات مسکن فرابورس نیز نشان می‌دهد روز جاری بیش از 68 هزار ورقه تسه به ارزش 52 میلیارد ریال در این تابلو دست به دست شده و اوراق تسهیلات مسکن شهریور 96 بالاترین رقم حجم و ارزش معاملات را به نام خود ثبت کرده است. قیمت این اوراق نیز در بازه 734 هزار تا 791 هزار ریال مورد مبادله قرار گرفت.

از سوی دیگر سرمایه‌گذاران در بازار اوراق با درآمد ثابت اقدام به جابه جایی 899 هزار ورقه به ارزش 866 میلیارد ریال کردند و همچون روزهای گذشته اسناد خزانه اسلامی در نماد «سخاب4» در صدر این بازار به لحاظ ثبت بیشترین رقم حجم و ارزش مبادلاتی قرار گرفت. همچنین طبق اعلام مدیر عملیات بازار و اعضا فرابورس ایران نماد معاملاتی اسناد خزانه اسلامی مرحله یازدهم در نماد «اخزا111»، به منظور پرداخت مبالغ اسمی این اسناد، در پایان معاملات روز یکشنبه مورخ 16/07/1396 متوقف می‌شود.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیزبا معامله 4 میلیون ورقه به ارزش 78 میلیارد ریال در جریان بازار امروز روبه رو شدند و صندوق اعتماد آفرین پارسیان بالاترین حجم و ارزش معاملات را در میان ETFها تجربه کرد.

در نهایت شاخص کل فرابورس ایران نیز با افزایش نزدیک به 9 واحدی بخشی از ریزش دو روز گذشته را جبران کرد و تا ارتفاع 951 واحدی بالا رفت.

نماد «مارون» بیشترین تاثیر مثبت بر آیفکس را تا سطح 9 واحد به جا گذاشت، نمادهای «دماوند»، «ذوب»، «زاگرس» و «شاوان» نیز تا سطح حداکثر یک واحد تاثیر مثبت بر ای نماگر داشتند، در حالی که در مقابل نمادهای «میدکو» و «هرمز» با تاثیر منفی نزدیک به 2 واحدی مانع از رشد بیشتر شاخص کل شدند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد