Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/4L3zTb
1396/07/15 - 13:12 تاريخ انتشار: 1719 تعداد بازديد: 43523 كد خبر:
در نشست معرفی ظرفیت‌های "آسیا سیر ارس" عنوان شد؛
مذاکره برای خرید 400 واگن روسی/ افزایش درآمد "حآسا" از سال 93
در این مراسم، شاهین چراغی رئیس هیات مدیره مهرآفرین به عنوان مشاور عرضه گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های دولت توسعه حمل و نقل ریلی است؛ تمام سهم بازار "حآسا" مربوط به فولاد مبارکه نیست و 40 تا 50 درصد همکاری آسیا سیرارس با مجموعه مس سرچشمه است.

امروز بیست‌و‌نهمین نشست خبری یک دیدار ، یک عرضه در خصوص تشریح ظرفیت‌های شرکت "آسیا سیر ارس" که آماده عرضه اولیه است، در فرابورس ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در این نشست مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد، شرکت آسیا سیر ارس را ششمین شرکت از مجموعه توکا فولاد دانست  که به بازار سرمایه وارد می شود .

احمد کارگهی افزود: توکا فولاد به تنهایی ٨.٥درصد از حمل و نقل بار ریلی کشور را به عهده دارد.

وی همچنین هدف از ورود شرکت های زیرمجموعه توکافولاد به بازار سرمایه را  شفافیت، نزدیک کردن قیمت ها به قیمت های واقعی، خدمت به اشتغال، ارزش آفرینی و الزام به رعایت ضوابط بورسی، جذب منابع مالی و صرف آن در طرح ها و پروژه های توسعه ای  ذکر کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد همچنین گفت: صنعت ریلی در برنامه های دولت دوازدهم جزو اولویت های نخست است که ارزش آن 8779 میلیارد تومان است و رتبه 12 را در میان کل صنایع دارد.

کارگهی صنعت ریلی را همچنان صنعتی مطمئن و رو به رشد توصیف کرد و افزود: توکاریل که صاحب آسیا سیر ارس است، بزرگترین شرکت حمل و نقل باری کشور است که بیش از یک سوم بار ریلی کشور را جابه جا می کند .

وی ادامه داد: این مجموعه ٤٠٨٦ واگن دارد که به عبارتی یک پنجم کل واگن ها را در اختیار دارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد اضافه کرد:  EPS  شرکت توکاریل  175 ریال است و سهم سودی که توکاریل به توکا فولاد می دهد، 36 درصد سود خالصی است که به دست می آید .

محسن سعیدبخش مدیرعامل شرکت توکاریل هم به عنوان سهامدار عمده آسیا سیر ارس در این نشست اعلام کرد: توکافولاد به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ های کشور مطرح است که ششمین شرکت آن در فرابورس شرکت کرده است.

سعید بخش افزود: آسیا سیر جای خود را به خوبی در بازار پیدا کرده است و  با شرکت های مس سرچشمه ، فولاد مبارکه ، سنگان و ... همکاری های خوبی دارد.

وی همچنین از تصمیم برای خرید 80 لوکوموتیو خبر داد و گفت: این لوکوموتیوها برای توکا ریل خریداری می شود که قطعا آسیا سیر هم از این سرمایه گذاری بهره مند خواهد شد.

سعیدبخش درباره درآمد این شرکت هم عنوان کرد: این میزان در سال 93 حدود 90 میلیارد تومان، سال 94 حدود 120 میلیارد تومان و سال 95  حدود 140 میلیارد تومان بوده است.  

به گفته مدیرعامل شرکت توکاریل ، مذاکره برای خرید 400 واگن روسی هم در جریان است ؛ ضمن اینکه تعدادی واگن از شرکت داخلی نورالرضا خریداری شده است.

در ادامه این نشست، شاهین چراغی رئیس هیات مدیره مهرآفرین نیز به عنوان مشاور عرضه اظهار داشت: یکی از مهمترین اولویت‌های دولت توسعه حمل و نقل ریلی است؛ تمام سهم بازار "حآسا" مربوط به فولاد مبارکه نیست و 40 تا 50 درصد همکاری آسیا سیرارس با مجموعه مس سرچشمه است.

در این مراسم همچنین مهران برومند مدیرعامل آسیا سیر ارس گفت : آسیا سیر در سال 82 تاسیس شده است و این شرکت در میان ٢٨ شرکت هم رده در جایگاه چهارمین شرکت از نظر میزان حق دسترسی که به راه آهن پرداخت می کند، قرار دارد.

به گفته برومند، وضع درآمدی شرکت آسیا سیر ارس از سال 93 که به شرکت های توکافولاد و توکاریل پیوسته ، افزایش چشمگیری یافته است.

گفتنی است: شرکت آسیا سیر ارس "حآسا" اواخر اردیبهشت با سرمایه 80 میلیارد تومانی به عنوان هشتاد و ششمین شرکت در بازار دوم معاملات در فرابورس درج شده و سود هر سهم سال مالی جاری آن 78 ریال پیش بینی شده است.

امروز پخش نشست خبری یک دیدار، یک عرضه در خصوص تشریح ظرفیت‌های شرکت آسیا سیر ارس به طور زنده از اینستاگرام فرابورس انجام شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد