Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/25xWKi
1396/07/15 - 14:24 تاريخ انتشار: 1786 تعداد بازديد: 43532 كد خبر:
در چهارمین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران؛
ولشرق با کشف قیمت 157 تومانی رسما به مبادلات بازار سهام وارد شد
در عرضه 10 درصد از سهام لیزینگ ایران و شرق تعداد 119 هزار و 907 خریدار حضور یافتند که ضمن شکسته شدن رکورد پیشین حضور خریداران در عرضه‌های اولیه، تعداد 30 میلیون سهام "ولشرق" به دلیل تقاضای زیاد تسهیم شد و به هر کد 251 سهم تخصیص یافت.

نخستین روز مبادلاتی فرابورس ایران در هفته جاری مصادف با چهارمین عرضه اولیه امسال فرابورس بود که طی آن هر سهم شرکت لیزینگ ایران و شرق 1570 ریال قیمت خورد و به هر کد حداکثر 250 سهم تخصیص یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از  فرابورس ایران، شرکت لیزینگ ایران و شرق با نماد معاملاتی «ولشرق» در گروه واسطه‌گری‌های مالی و پولی، زیرگروه لیزینگ مالی قرار داشته و در زمینه تامین مالی مشتری از طریق تهیه کالا اعم از منقول و غیر منقول و واگذاری آن به مشتری در قالب یکی از قراردادهای اجاره به شرط تملیک و فروش اقساطی به فعالیت مشغول است.

امروز تعداد 30 میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام لیزینگ ایران و شرق برای نخستین بار به عموم عرضه شد که در روش ثبت سفارش دامنه قیمتی آن از یک‌هزار و 433 ریال تا یک‌هزار و 570 ریال تعیین شده بود.

در این عرضه 119 هزار و 907 خریدار حضور یافتند که ضمن شکسته شدن رکورد پیشین حضور خریداران در عرضه‌های اولیه، تعداد 30 میلیون سهام "ولشرق" به دلیل تقاضای زیاد تسهیم شد و به هر کد 251 سهم تخصیص یافت.

هفته گذشته در بیست‌و‌هفتمین نشست خبری «یک‌ دیدار، یک عرضه» که مرتبط با تشریح ظرفیت‌ها و برنامه‌های این شرکت بود، عنوان شد لیزینگ ایران و شرق در زمره نخستین شرکت‌هایی است که هم‌زمان با ورود بانک مرکزی به حوزه لیزینگ‌ها، موفق به کسب مجوز فعالیت از بانک مرکزی شده که این موضوع به گفته مدیرعامل «ولشرق» نشانگر شفافیت و صحت عملکرد آن است.

همچنین مدیرعامل سرمایه‌گذاری ‌تدبیر به عنوان سهامدار عمده عرضه‌کننده «ولشرق» نیز عنوان کرده در صورت تقاضای بازار تا 6 ماه پس از عرضه اولیه، 10 درصد دیگر از سهام لیزینگ ایران و شرق روی تابلو معاملات خواهد رفت.

مجتبی تقی‌پور همچنین با اشاره به اینکه عمده لیزینگ‌ها در ایران بیشتر در حوزه کالاهای مصرفی همچون خودرو فعالیت می‌کنند، اعلام کرد: وجه تمایز لیزینگ ایران و شرق نسبت به سایر لیزینگ‌ها عدم تمرکز روی فروش خودرو، تمرکز در تامین کالای سرمایه‌ای و تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری و تولید است که این امر سودآوری و مدیریت ریسک را به دنبال دارد.

گفتنی است، این شرکت سود هر سهم را برای سال مالی منتهی به 30 آذرماه سال جاری، 356 ریال پیش‌بینی کرده و در گزارش 6 ماه یعنی تا پایان خردادماه امسال 163 ریال معادل 46 درصد از آن را پوشش داده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد