Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/eJnSUy
1396/07/22 - 15:28 تاريخ انتشار: 1254 تعداد بازديد: 43790 كد خبر:
در شنبه سبز فرابورس ایران رقم خورد
رشد آیفکس به موازات حجم و ارزش معاملات
معامله‌گران فرابورسی امروز شنبه 22 مهرماه نزدیک به 262 میلیون ورقه را در بیش از 41 هزار دفعه دادوستد کردند که ارزش این مبادلات رقم یک‌هزار و 836 میلیارد ریال بود.

 

سپزپوشی آیفکس و افزایش حجم، ارزش و تعداد دفعات معاملات ماحصل دادوستدهای امروز فرابورس ایران در نخستین روز از هفته کاری جدید است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، معامله‌گران فرابورسی امروز شنبه 22 مهرماه نزدیک به 262 میلیون ورقه را در بیش از 41 هزار دفعه دادوستد کردند که ارزش این مبادلات رقم یک‌هزار و 836 میلیارد ریال بود.

بررسی این ارقام و مقایسه آن با مبادلات روز چهارشنبه نشان می‌دهد این متغیرها شامل حجم، ارزش و تعداد دفعات معاملات با رشد مواجه شده‌اند و در این مسیر شاخص کل نیز با آن‌ها همراهی کرده و به مدد تاثیرگذاری مثبت از جانب نمادهای «سمگا»، «ذوب»، «ارفع»، «شراز»، «بمپنا» و «شپاس» نزدیک به 5 واحد (4.7 واحد) افزایش یافته است.

با رشد امروز آیفکس، این نماگر در ارتفاع 934 واحدی قرار گرفته است.

معاملات امروز در مجموع بازارهای اول و دوم فرابورس نیز به دادوستد بیش از 126 میلیون سهم به ارزش 245 میلیارد ریال منتهی شد.

 در این دو بازار نماد ذوب آهن بالاترین رقم حجم و ارزش مبادلات را تجربه کرد؛ به طوری که در نماد «ذوب» بیش از 57 میلیون سهم به ارزش 61 میلیارد ریال دادوستد شد که فاصله قابل ملاحظه‌ای با دیگر نمادهای مورد مبادله در این دو بازار داشت.

در همین حال نگاهی به نمادهای پربازدید فرابورس نشان می‌دهد به ترتیب سه نماد سبزپوش «ریشمک»، «ولشرق» و «ذوب» در صدر نمادهای پربیننده قرار گرفته‌اند و سه نماد «سمگا»، «شلیا» و «حآسا» در حالی با بیشترین افزایش قیمت پایانی روبه‌رو شده‌اند که نمادهای «کمرجان»، «تلیسه» و «کرمان» بالاترین افت قیمتی را متحمل شدند.

در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس هم مبادلات امروز با نقل و انتقال یک میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و 289 میلیارد ریال خاتمه یافت.

اسناد خزانه اسلامی مرحله سوم در صدر این بازار به لحاظ ثبت بیشترین حجم و ارزش مبادلات قرار گرفت.

از سوی دیگر تابلو اوراق تسهیلات مسکن میزبان جابه جایی 73 هزار ورقه به ارزش 56 میلیارد ریال قرار گرفت. 

در مجموع تابلوهای معاملاتی بازار پایه نیز 125 میلیون سهم به ارزش 207 میلیارد ریال مبادله شد که نماد «زنجان» متعلق به صنایع پتروشیمی زنجان بیشترین حجم و ارزش مبادلات را در اختیار گرفت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد