Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/Fhqckq
1396/07/30 - 15:36 تاريخ انتشار: 1294 تعداد بازديد: 44100 كد خبر:
تداوم سبزپوشی شاخص کل با اهرم «مارون»
مجموع دادوستدها در بازارهای اول و دوم نیز به 171 میلیون سهم به ارزش 367 میلیارد ریال رسید که به ترتیب دو نماد «ذوب» و «اپرداز» موفق به ثبت بالاترین رقم حجم و ارزش معاملات شدند.

در آخرین روز کاری مهرماه 96، دادوستدهای فرابورس ایران با صعود شاخص کل و مبادله 240 میلیون ورقه به ارزش حدود یک‌هزار و 269 میلیارد ریال خاتمه یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از  فرابورس ایران، مجموع دادوستدها در بازارهای اول و دوم نیز به 171 میلیون سهم به ارزش 367 میلیارد ریال رسید که به ترتیب دو نماد «ذوب» و «اپرداز» موفق به ثبت بالاترین رقم حجم و ارزش معاملات شدند.

سهامداران ذوب آهن در حالی بیش از 44 میلیون سهم به ارزش 38 میلیارد ریال در این سهم جابه جا کردند که سهامداران آتیه داده پرداز موفق شدند بالغ بر 9 میلیون سهم به ارزش بیش از 87 میلیارد ریال را در نماد این شرکت مبادله کنند.

همزمان نگاهی به تابلو نمادهای پربازدید فرابورسی نیز نشان می‌دهد سه نماد «ولشرق»، «حآسا» و «غپآذر» که هر سه به تازگی عرضه اولیه شده‌اند در صدر این تابلو ایستاده‌اند.

نماد شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی همچنین بیشترین رشد قیمتی تا سقف حداکثر 5 درصد را در بازار دوم فرابورس به ثبت رساند.

در همین حال بازگشایی نماد معاملاتی شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان و توقف دو نماد مربوط به شرکت‌های کارخانجات کابل‌سازی تک و گروه صنایع کاغذ پارس از دیگر رخدادهای امروز بازار سهام فرابورس به شمار می‌رود.

سهامداران همچنین امروز 54 میلیون سهم به ارزش 114 میلیارد ریال را در مجموع سه تابلو معاملاتی بازار پایه دست به دست کردند.

تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز میزبان دادوستد 52 هزار ورقه تسه به ارزش 40 میلیارد ریال قرار گرفت و تسه تیرماه 96 بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این تابلو به خود اختصاص داد.

در سوی دیگر سرمایه‌گذاران بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس هم اقدام به دادوستد بیش از 706 هزار ورقه به ارزش 664 میلیارد ریال کردند.

اسناد خزانه اسلامی با نماد «سخاب4» صدرنشین این بازار قرار گرفت و بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را به نام خود ثبت کرد.

در نهایت شاخص کل فرابورس با رشد 2.7 واحد سبزپوشی خود را برای دومین روز متوالی تداوم بخشید که عمده تاثیر مثبت بر آیفکس از جانب نماد «مارون» با افزایش 3 واحدی رقم خورد.

نمادهای «زاگرس»، «دماوند» و «ذوب» نیز به ترتیب سه نماد دیگری بودند که تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند و در سمت مقابل نمادهای «میدکو»، «شاوان» و «شراز» مانع از رشد بیشتر آیفکس شدند. به این ترتیب در پایان معاملات امروز شاخص کل در ارتفاع 943 واحدی ایستاد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد