Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/xfxEkG
1396/08/03 - 12:33 تاريخ انتشار: 1502 تعداد بازديد: 44223 كد خبر:
افت شدید سهام صنایع بانکی در بورس استانبول
قیمت لیر ترکیه در آغاز ساعات معاملاتی با روند نزولی همراه شد در حالی که شاخص بورس استانبول نیز به دلیل آنچه نقض تحریم‌ها از سوی آمریکا عنوان شده است، سقوط کردند.

قیمت سهام شرکت های موجود در بورس استانبول در واکنش به انتشار خبر احتمال مواجه شدن 6 بانک با جریمه مالی، با سقوط همراه شدند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، قیمت لیر ترکیه در آغاز ساعات معاملاتی با روند نزولی همراه شد در حالی که شاخص بورس استانبول نیز به دلیل آنچه نقض تحریم‌ها از سوی آمریکا عنوان شده است، سقوط کردند.

بر اساس این گزارش، شاخص صنعت بانکداری در بورس استانبول با افت 2.9 درصدی همراه شد و بیشترین میزان کاهش را نسبت به دو هفته گذشته از آن خود کرد.

این در حالی است که، قیمت سهام هالک بانک، با افت 3.6 درصدی همراه شد و بیشترین میزان کاهش را در میان دیگر بانک ها از آن خود کرد.

در این میان، قیمت لیر ترکیه در مقایسه با دلار آمریکا با افت 1.8 درصدی رو به رو شد .

مهمت علی آکبن، مدیر آژانس نظارت و مقررات بانکی ترکیه در مصاحبه با بلومبرگ اظهار داشت: هنوز هیچ تحقیقاتی روی صنعت بانکداری و بانک ها در ترکیه صورت نگرفته است. کمیسیون بازار سرمایه نیز اعلام کرده است این اخبار بر مبنای شایعات بی‌اساس بوده و باید به آن اعتنایی شود.

قانون گذاران ترکیه اعلام کردند که مطابق با قانون این کشور علیه این گزارش اقدام کرده‌اند.

شایعات منتشر شده در بازار ترکیه حاکی از این بود که 6 بانک ترکیه به دلیل نقض تحریم های آمریکا، با جریمه ای بالغ بر میلیاردها دلار از سوی مقامات آمریکایی رو به رو هستند.

ریزش سهام در بورس استانبول در معاملات هفته جاری در حالی روی داده که ترکیه برای تهیه ۱۹.۷ میلیارد لیره (۵.۳ میلیارد دلار) از بازارهای داخلی در روزهای دوشنبه و سه شنبه اوراق قرضه منتشر کرد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد