Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/i2vg5p
1396/08/07 - 16:44 تاريخ انتشار: 1050 تعداد بازديد: 44298 كد خبر:
تولد بورسی تازه نفس در آستانه قزاقستان
، بر اساس چارچوب تصویب شده، بورس اوراق بهادار شانگهای به عنوان سهام دار عمده این بازار معرفی شده و بورس نزدک نیز پلتفرم معاملاتی این بازار را طراحی خواهد کرد و به این ترتیب این دو بازار بزرگ، از سهامداران عمده و استراتژیک بورس آستانه محسوب می شوند.

قزاقستان تصمیم دارد در مرکز مالی بین المللی آستانه(پایتخت قزاقستان) بورس اوراق بهادار تأسیس کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، در نشست هیأت مدیره مرکز مالی بین المللی آستانه( AIFC) مقرر شد که بر اساس چارچوب مطرح شده، مراحل راه اندازی بورس اوراق بهادار آستانه به سرعت آغاز شود.

بر اساس این گزارش، بر اساس چارچوب تصویب شده، بورس اوراق بهادار شانگهای به عنوان سهام دار عمده این بازار معرفی شده و بورس نزدک نیز پلتفرم معاملاتی این بازار را طراحی خواهد کرد و به این ترتیب این دو بازار بزرگ، از سهامداران عمده و استراتژیک بورس آستانه محسوب می شوند.

به نظر می رسد بورس تازه تأسیس آستانه، محلی برای خصوصی سازی شرکت های بزرگ سرمایه گذاری در قزاقستان باشد. شرکت هایی که اغلب دولتی بوده و مربوط به صندوق ضمانت و دارایی دولتی "ساموراک قزینا" خواهد بود.

مرکز مالی بین المللی آستانه(AIFC) منطقه آزاد تجاری در آستانه، پایتخت قزاقستان، است که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده از تاریخ 1 ژوئن سال 2018 فعالیت خود را به صورت عملی آغاز خواهد کرد.

طبق برنامه چشم انداز توسعه نورسلطان نظربایو، رئیس جمهور قزاقستان، که به"  100 گام محکم" مشهور است، این کشور تا سال 2050 قصد دارد به لیست کشورهای توسعه یافته ارتقا یابد به همین دلیل برنامه های اقتصادی و تجاری متنوعی را برای دست یابی به این هدف پیاده کرده است.

مرکز مالی آستانه که در راستای همین هدف ایجاد شده است نقش بسیار مهمی را در جذب منابع و سرمایه گذار خارجی در این کشور ایفا خواهد کرد. آستانه اگر به همین منوال پیش برود به مرکز مالی بین المللی برای کشورهای آسیای مرکزی، قفقاز، اتحادیه اقتصادی اوراسیا، خاورمیانه، چین غربی، مغولستان و اروپا تبدیل خواهد شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد