Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/rFRuat
1396/08/07 - 17:47 تاريخ انتشار: 955 تعداد بازديد: 44302 كد خبر:
پیش بینی موسسه خدمات مالی گلدمن ساکس؛
رشد قیمت طلا در سال های آتی
تحلیل گران گلدمن ساکس با اعلام این مطلب اظهار داشتند که طلا همچنان به عنوان پناهگاه امن برای سرمایه گذاری قلمداد می شود و افزایش تنش های ژئوپولتیکی موجب رشد تقاضا برای سرمایه گذاری بر این کالا خواهد شد.

موسسه خدمات مالی گلدمن ساکس در تازه ترین تحقیقات خود اعلام کرده است که افزایش تقاضای طلا در سال های آتی، موجب رشد قیمت این کالا خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، گلدمن ساکس در جدیدترین تحقیقات خود اعلام داشت: رشد میزان ثروت و نقدینگی در کشورهای نوظهور و در حال توسعه موجب افزایش تقاضا برای خرید طلا طی سال های آینده خواهد شد.

بر اساس این گزارش، تحلیل گران گلدمن ساکس با اعلام این مطلب اظهار داشتند که طلا همچنان به عنوان پناهگاه امن برای سرمایه گذاری قلمداد می شود و افزایش تنش های ژئوپولتیکی موجب رشد تقاضا برای سرمایه گذاری بر این کالا خواهد شد.

این در حالی است که، قیمت طلا از سال 1999 میلادی از هر اونس 253 دلار به بیش از 1888 دلار در هر اونس در سال 2011 میلادی رسیده است.

بر این اساس، در سال 1999 میلادی نگرانی های مربوط به بحران مالی جنوب شرق آسیا موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا شد. در سال 2011 میلادی نیز بحران بدهی منطقه یورو موجب تشدید ریسک سرمایه گذاری در اقتصادهای توسعه یافته شد. این در شرایطی بود که چین با رشد اقتصادی نسبتا خوبی همراه شده بود. بنابر این نگرانی های مربوط به ریسک های سیاسی و اقتصادی تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی کالاهای راهبردی به خصوص طلا داشته است.

پیش بینی می شود قیمت جهانی طلا تا دو سال آینده به شدت تحت تاثیر تحولات سیاسی و اقتصادی در کشورهای نوظهور و در حال توسعه و همین طور اقتصادهای توسعه یافته قرار خواهد داشت.

برآورد می شود قیمت هر اونس طلا تا پایان سال 2019 میلادی به بیش از 1375 دلار برسد.

وضعیت سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان به خصوص آمریکا اروپا و ژاپن نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت. ترامپ قصد دارد به زودی فرد مورد نظرش برای ریاست فدرال رزرو را معرفی کند. به نظر می رسد فدرال رزرو قصد دارد تا پایان امسال یک بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد.

 

بانک مرکزی اروپا نیز به تازگی تصمیم گرفته است تا اجرای سیاست های انبساطی پولی و خرید اوراق قرضه را طی ماه های آینده ادامه دهد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد