Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/9CH9Mv
1396/08/07 - 17:56 تاريخ انتشار: 898 تعداد بازديد: 44303 كد خبر:
در دومین روز کاری هفته جاری؛
بازارهای اول و دوم میزبان نیمی از حجم مبادلات فرابورس بودند
در جریان بازار، نماد «ذوب» با معامله 37 میلیون سهم به ارزش افزون بر 30 میلیارد ریال و نماد «زاگرس» با معامله افزون بر 4 میلیون سهم به ارزش 111 میلیارد ریال، به ترتیب بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در بازارهای اول و دوم به خود اختصاص دادند.

در دومین روز کاری هفته دوم آبان‌ماه شاخص کل فرابورس ایران در ادامه روند افزایشی خود با بیش از 8 واحد صعود، بار دیگر به ارتفاع 960 واحدی رسید که این اتفاق، بیشتر تحت تاثیر مثبت از جانب نمادهای «زاگرس» و «مارون» رخ داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، امروز یکشنبه هفتم آبان‌ماه علاوه بر دادوستد نزدیک به 231 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از یک هزار و 460 میلیارد ریال در بازارهای فرابورس، شاهد چند توقف و بازگشایی نماد نیز بودیم.

بدین ترتیب در حالی نماد معاملاتی شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا به دلیل در پیش داشتن مجمع عمومی عادی صاحبان سهام این شرکت، متوقف شد که نمادهای معاملاتی شرکت صنعت روی زنگان و شرکت شیرین دارو بازگشایی شدند.

در جریان بازار، نماد «ذوب» با معامله 37 میلیون سهم به ارزش افزون بر 30 میلیارد ریال و نماد «زاگرس» نیز با معامله افزون بر 4 میلیون سهم به ارزش 111 میلیارد ریال، به ترتیب بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در بازارهای اول و دوم به خود اختصاص دادند.

این در حالی است که در این دو بازار در مجموع بالغ بر 119 میلیون سهم معادل نیمی از حجم کل مبادلات، به ارزش افزون بر 402 میلیارد ریال میان معامله‌گران دست به دست شد.

تحرکات صورت گرفته در تابلوهای مبادلاتی بازار پایه نیز به جابه‌جایی بیش از 104 میلیون سهم به ارزش افزون بر 200 میلیارد ریال در این بازار انجامید و نمادهای «لکما» و «بمیلا» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این میان به خود اختصاص دادند.

عنوان بیشترین افزایش قیمتی نیز به نام نمادهای «گکوثر» و «وگستر» به ترتیب از گروه‌های هتل و رستوران و سرمایه‌گذاری‌ها ثبت شد.

 

در مقابل نمادهای «قشیر»، «افرا» و «ثپردیس» بار بیشترین افت قیمت تا سقف 4.6 درصدی را به دوش کشیدند.

همچنین معامله‌گران در تابلو تسهیلات مسکن با خریدوفروش بیش از 79 هزار ورقه تسهیلات مسکن به ارزش افزون بر 59 میلیارد ریال، مبادلات این تابلو را در روز جاری پایان دادند.

شایان ذکر است به دلیل اینکه مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن آبان‌ماه 96 در نماد معاملاتی «تسه 9408» به منظور نقل‌وانتقال (خریدوفروش و هبه) در روز 15 آبان 1396 به اتمام می‌رسد، این نماد در پایان معاملات روز یادشده متوقف خواهد شد.

در نهایت، افزون بر 819 هزار ورقه به ارزش 757 میلیارد ریال در تابلو اوراق با درآمد ثابت دست به دست شد که معامله‌گران با نقل‌وانتقال بیش 321 هزار ورقه «سخاب 7» به ارزش 264 میلیارد ریال، موجب صدرنشینی این نماد در میان اوراق با درآمد ثابت شدند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد