Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/2vXg3C
1396/08/10 - 17:03 تاريخ انتشار: 1822 تعداد بازديد: 44337 كد خبر:
یک کمربند، یک جاده؛ تفکر چینی برای تصاحب بورس های دنیا
بورس شانگهای در سال گذشته با خرید 40 درصد از سهام بورس پاکستان یکی از سهامداران عمده این بازار شد و قصد دارد در سال جاری میلادی نیز طی توافق نامه ای که با بورس مالزی و لوکزامبورگ به امضا رسانده است درصد سهامداری خود را در این بازارها افزایش دهد .

بورس اوراق بهادار شانگهای چین به منظور جذب سرمایه گذار خارجی، برنامه ای مدون برای ارتباطات بین الملل خود طراحی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، بر اساس دستورات رئیس جمهور چین، ژی جینگ پینگ، در خصوص پیاده سازی پروژه قدرت نرم چینی در سراسر دنیا، بورس این کشور تصمیم دارد روابط خارجی خود را گسترش دهد.

بر اساس این گزارش، این بازار تصمیم دارد با خرید سهام در دیگر بازارهای دنیا، از سهامداران عمده برخی بورس های برجسته جهان شود .

این در حالی است که، بورس شانگهای در سال گذشته با خرید 40 درصد از سهام بورس پاکستان یکی از سهامداران عمده این بازار شد و قصد دارد در سال جاری میلادی نیز طی توافق نامه ای که با بورس مالزی و لوکزامبورگ به امضا رسانده است درصد سهامداری خود را در این بازارها افزایش دهد .

بر این اساس، یکی از برنامه های اقتصادی رئیس جمهور این کشور "یک کمربند یک جاده" نام دارد و در خصوص توسعه زیرساخت های ارتباطی کشور است. بنابر این طرح، چین تصمیم دارد خطوط ریلی آسیا و اروپا را به چین نزدیک کند .

شن ژن یانگ، تحلیل گر ارشد موسسه خدمات مالی و کارگزاری نورتست در این خصوص اظهار داشت: ارتباطات خارجی بین بورس شانگهای و بازارهای جهانی موجب تأثیر و نفود بیشتر اقتصاد سرزمین چین به دیگر کشورها خواهد شد .

وی ادامه داد: ارتباطات بین المللی بورس این کشور یکی از مفاد برنامه یک کمربند یک جاده است . در این راستا بورس شانگهای به دنبال ارتباط بیشتر با بازارهای جهانی است. ارتباطی مقل آنجه بین بورس شانگهای و پاکستان اتفاق افتاد برای چین بسیار مطلوب است.

بورس شانگهای در این راستا اعلام داشته از تمامی بازارهای خارجی که اوراق قرضه با پایه یوآن منتشر کنند حمایت خواهد کرد .

اما یکی دیگر از دستاورهای این طرح یک کمربند یک جاده، توافقی است که بین بورس شانگهای، بورس دویچه و بورس فیوچر چین به امضا رسیده است.

طی این تفاهم نامه، شرکت های چینی که مایل به استفاده از بازارهای اروپایی هستند می توانند سهام خود را در "بورس بین المللی چین اروپا" که در شهر فرانکفورت مستقر است پذیرش کنند .

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد