Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/9ucXpq
1396/08/09 - 15:25 تاريخ انتشار: 1109 تعداد بازديد: 44359 كد خبر:
در جریان معاملات امروز به ثبت رسید؛
تداوم رشد نماگرهای فرابورسی
در دادوستدهای امروز سه‌شنبه 9 آبان ماه بیش از 261 میلیون ورقه به ارزش حدود 2 هزار و 10 میلیارد ریال در بازارها دست به دست شد که نسبت به روز گذشته از کاهش حجم معاملات در مقابل ارزش آن حکایت داشت.


معاملات فرابورس ایران روز جاری در حالی پایان یافت که شاخص کل به سبزپوشی خود ادامه داد و ارزش معاملات افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فرابورس ایران، در دادوستدهای امروز سه‌شنبه 9 آبان ماه بیش از 261 میلیون ورقه به ارزش حدود 2 هزار و 10 میلیارد ریال در بازارها دست به دست شد که نسبت به روز گذشته از کاهش حجم معاملات در مقابل ارزش آن حکایت داشت.

سهامداران روز جاری در مجموع دو بازار اول و دوم نیز بیش از 126 میلیون سهم به ارزش 356 میلیارد ریال را خرید و فروش کردند که برای چندمین روز متوالی نماد معاملاتی ذوب آهن اصفهان بالاترین حجم معاملاتی را به میزان 33 میلیون سهم در اختیار گرفت.

همچنین این نماد همانند دیروز در صدر نمادهای پربازدید قرار گرفت با این تفاوت که معاملات روز جاری را با رشد قیمت پایانی خاتمه داد. از سوی دیگر در جریان بازار چند توقف و بازگشایی نماد نیز رقم خورد.

بدین ترتیب نمادهای معاملات شرکت‌های فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال، فولاد هرمزگان جنوب و صنایع پتروشیمی زنجان بازگشایی و در مقابل نماد شرکت‌های بیمه آرمان و صنایع فولاد آلیاژی یزد متوقف شدند.

در ادامه سبزپوشی آیفکس امروز نیز شاهد رشد شاخص کل به میزان 3 واحد بودیم که عمده این افزایش از جانب نمادهای «میدکو»، «ذوب»، «بمپنا» و «مارون» تا سطح حداکثر 1.5 واحد رقم خورد.

بر این اساس آیفکس با رشد امروز در ارتفاع 972 واحدی یعنی بالاترین ارتفاع از آغاز فعالیت خود قرار گرفت.

نگاهی به معاملات بازار پایه فرابورس در هر سه تابلو معاملاتی در این بازار نشان می‌دهد سهامداران اقدام به خرید و فروش 131 میلیون سهم به ارزش بیش از 227 میلیارد ریال کردند و نماد «لکما» و «کیسون» به ترتیب بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در بازار تجربه کردند.

سرمایه‌گذاران بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز شاهد جابه جایی بیش از یک میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و 342 میلیارد ریال بودند.

پس از چندین روز صدرنشینی اسناد خزانه اسلامی در این بازار، روز جاری اوراق مشارکت نفت و گاز پرشیا بیشترین حجم و ارزش معاملات را در این بازار در اختیار گرفت.

در نهایت در تابلو اوراق تسهیلات مسکن هم خریداران و فروشندگان اقدام به مبادله 68 هزار ورقه تسه به ارزش بیش از 51 میلیارد ریال کردند.

تسه مهر ماه 96 بالاترین حجم و ارزش معاملات را در این تابلو شاهد بود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد