Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/rFKT2A
1396/08/09 - 15:15 تاريخ انتشار: 996 تعداد بازديد: 44360 كد خبر:
امروز در بازارهای جهانی؛
نفت برنت ۶۰ دلار و ۷۸ سنت شد
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۲ سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه گذشته به ۶۰ دلار و ۷۸ سنت رسید، اما همچنان در نزدیکی بالاترین رقم‌های ثبت‌شده از جولای ۲۰۱۵ تاکنون که اوایل هفته جاری به ثبت رسید باقی ماند. قیمت فعلی نفت برنت حدود ۳۷ درصد بالاتر از پایین‌ترین رقم‌های ثبت‌شده در ماه ژوئن است.


کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا در بازار در سایه تلاش‌های اوپک و متحدانش برای کاهش تولید موجب شد تا قیمت نفت امروز از ثبات نسبی برخوردار باشد، هرچند احتمال افزایش تولید نفت شیل آمریکا اندکی قیمت‌ها را کاهش داد
.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۲ سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه گذشته به ۶۰ دلار و ۷۸ سنت رسید، اما همچنان در نزدیکی بالاترین رقم‌های ثبت‌شده از جولای ۲۰۱۵ تاکنون که اوایل هفته جاری به ثبت رسید باقی ماند. قیمت فعلی نفت برنت حدود ۳۷ درصد بالاتر از پایین‌ترین رقم‌های ثبت‌شده در ماه ژوئن است.

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا نیز امروز با ۱۰ سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۴ دلار و ۵ سنت رسید، اما همچنان در نزدیکی بالاترین رقم‌ها از ماه فوریه تاکنون باقی ماند. قیمت فعلی نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا حدود ۲۸ درصد بالاتر از پایین‌ترین رقم‌های سال ۲۰۱۷ است که در ماه ژوئن به ثبت رسیده بود.

به‌رغم احساس مثبت کلی حاکم بر بازار برخی تحلیلگران بعد از چند روز رشد قیمت قابل توجه نفت همچنان محتاطانه حرکت می‌کنند.

شیل چانل، تحلیلگر بازار نفت گفت: افزایش تولید نفت شیل آمریکا در میان‌مدت می‌تواند مانع از رشد قیمت بیشتر نفت شود.

تفاوت قیمت ۶ دلار و ۷ سنتی نفت خام آمریکا نسبت به نفت برنت ناشی از افزایش تولید نفت خام آمریکاست که نسبت به اواسط سال ۲۰۱۶ با حدود ۱۳ درصد رشد به ۹.۵ میلیون بشکه در روز رسیده و موجب شده تا صادرات نفت آمریکا بسیار سودده شود.

احساس افزایشی حاکم بر بازار ناشی از تلاش‌های اوپک و متحدانش برای کاهش تولید نفت بوده است. توافق کاهش تولید در مارس ۲۰۱۸ منقضی می‌شود، اما عربستان و روسیه از تمدید مجدد توافق حمایت کرده‌اند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد