Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/s2Yp9Z
1396/08/14 - 15:13 تاريخ انتشار: 1351 تعداد بازديد: 44488 كد خبر:
گزارش روز؛
بازار خودرویی ها داغ شد
بار دیگر بازار گروه خودرویی داغ شده و عده کثیری برای خرید سهام خودروسازان هجوم آورده اند. در این میان، هیچیک از مدیران شرکتهای خودروسازی نسبت به تحولات و تحرکات اخیر شرکت و سهام خود واکنشی نشان نداده اند.
 

بورس تهران امروز را نیز علیرغم فشارهای وارده از سوی عرضه کنندگان سهام، سبز و مثبت سپری کرد و همچنان بر مدار رونق و رشد قرار دارد. بطوریکه شاخص کل تنها به 95 پله دیگر برای فتح قله 88 سهزار واحدی احتیاج دارد تا پرچم پیروزی خود را بر فراز ارتفاعات مزبور به اهتزاز در آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، با وجود ریسک هایی چون تهدیدات ترامپی و احتمال وضع تحریم های جدید از سوی کنگره آمریکا طی یکی دو ماه آینده، فضای بورس تهران همچنان گرم و پر رونق است و اعتماد سرمایه گذاران و فعالان بازار به این بخش از فعالیتهای اقتصادی سلب نشده است. بازدهی بورس نیز از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 16 درصد بوده و رتبه برترین بازدهی از بین بخشهای اقتصادی مختلف کشور را از آن خود ساخته است.

و اما در روزهای اخیر، شاهد جابجایی منابع و نقدینگی بین گروهها و صنایع مختلف هستیم. بطور مثال: چند روز پیش بازار گروه نفت و پالایشی داغ و پر رونق بود ولی بعد از آن به سراغ خودرویی ها رفت. گروههایی چون پتروشیمی،معدنی،فولادی و ... به تناوب به صحنه آمده و ضمن بدست آوردن لیدری بازار، رشدهای خوبی را تجربه کرده بودند و چند صباحی در کانون توجه بازار بودند. بهرحال این دست به دست شدن ها و تناوب حرکت نقدینگی در بین صنایع و گروههای مختلف حاضر در بورس، امری متداول است و بیشترین بازدهی نصیب کسانی میشود که به قواعد و روشهای بازی( بازی با سهام) آشنا باشند.

و اما در بازار امروز بیش از 317 میلیارد از سهام شرکتهای مختلف( به انضمام اوراق بدهی و معاملات بلوکی) در بورس و فرابورس داد و ستد شد. سهم بورسیان از این مقدار افزون بر 161 میلیارد تومان و سهام فرابورسیان نزدیک به 156 میلیارد تومان بود. شاخص کل نیز توانست 36.47 گام دیگر به جلو بردارد و با استقرار در ارتفاع 87.905 واحدی، اینک سودای فتح قله مهم 88 هزار واحدی را در سر می پروراند. امری که حتی در هفته جاری نیز احتمال تصرف آن دور از انتظار نیست.

در پی اعلام شرکت داده گستر عصر نوین معروف به "های وب" مبنی بر خرید شرکت پارس آنلاین، نماد این شرکت تازه وارد ( که 22 شهریور با عرضه 10 درصد سهام و کشف قیمت 285 تومانی هر سهم وارد بورس شده) از 7 آبان تاکنون بسته شده تا توضیحات مدیران در مورد آثار مالی این رویداد اعلام شود.

توضیحات تلگرامی مدیرعامل و سهامدار 86 درصدی "های وب" : براساس این گزارش، بعد از منتفی شدن خرید یا ادغام آسیا تک، ایمان میری مدیرعامل و سهامدار 86 درصدی "های وب" آخر هفته گذشته از طریق تلگرام به گروهی از فعالان بازار اعلام کرده با حضور در سازمان بورس، توضیحاتی در مورد توافق با پارس آنلاین و ابعاد آن داده اما تا تایید نهایی از طرف رگولاتور دو بخش، اجازه انتشار اطلاعات را ندارد. به گفته وی قطعا پس از تایید و قبل از بازگشایی نماد "های وب"، تمام اطلاعاتی که منجر به شفاف سازی کامل شود، از طریق کدال افشا خواهد شد.

آخرین پیگیری ها از سازمان بورس در مورد بازگشایی نماد های وب هم نشان می دهد، قرارداد مربوط به توافق دو شرکت دریافت شده و قرار است بعد از دریافت مدارک تکمیلی، در مورد آن شفاف سازی و نکاتی اعلام شود. در این میان آنچه مسلم شده، بحث ادغام "های وب" و پارس آنلاین مطرح نبوده بلکه قرار شده معامله ای برای خرید شرکت پارس آنلاین انجام شود که باید منتظر گزارش کارشناس و توضیحات لازم بود. از سوی دیگر در حالی معامله فوق از طریق منابع مالی و تخصیص سهام خواهد بود که احتمالا" "های وب" برای تامین منابع لازم ، اقدام به افزایش سرمایه خواهد کرد هر چند این موضوع نهایی نیست. با این اوصاف در شرایطی ایمان میری برای به سفر خارج کشور رفته و این هفته در ایران نیست که زمان تقریبی بازگشایی نماد "های وب " معلوم نیست و باید منتظر تکمیل مدارک مورد نیاز سازمان بورس و سپس توضیحات مدیران در کدال ماند تا امکان بازگشت به بورس این شرکت تازه وارد و خبرساز فراهم شود.
 
و اما بار دیگر بازار گروه خودرویی داغ شده و عده کثیری برای خرید سهام خودروسازان هجوم آورده اند. در این میان، هیچیک از مدیران شرکتهای خودروسازی نسبت به تحولات و تحرکات اخیر شرکت و سهام خود واکنشی نشان نداده اند و اخبار و اطلاعات موثق و جدیدی در این گروه نیست. البته بازار شنیده ها و شایعات در این صنعت همچنان داغ است و در بین سهامداران و کانالهای متعدد تلگرامی می چرخد. بخشی از شنیده ها و شایعات بشرح زیر است:

1 -پرداخت غرامت 427 میلیون یورویی پژو به ایران خودرو،

2- ورود قریب الوقوع وزیرخارجه فرانسه به تهران برای آماده سازی مقدمات سفر امانوئل ماکرون رییس جمهور این کشور،

3- اظهارات مدیرعامل شرکت ولوو تراکس سوئد که از برنامه‌ریزی این شرکت برای افزایش سرمایه‌گذاری و گسترش فعالیتهای خود در خطوط تولید خودرو در ایران خبر داده است .

 4- بحث معافیت مالیاتی برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی داراییها،

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری اردیبهشت ایرانیان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 
اردیبهشت ایرانیان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد