Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/DGmPEf
1396/08/16 - 11:33 تاريخ انتشار: 1259 تعداد بازديد: 44551 كد خبر:
کارشناس بازار سرمایه:
پیش بینی رشد کامودیتی ها در سال آینده میلادی
روند مثبت اقتصاد چین نشان دهنده این است که بازار کالاهای اساسی در سال آینده میلادی با وضعیت مناسبی همراه خواهد بود.

 

طبق پیش بینی موسسات خدمات مالی و بانک جهانی، قیمت فلزات و کامودیتی ها در سال 2018 میلادی روند صعودی خواهد داشت.

محمد نوربخش، کارشناس بازار سرمایه طی گفت و گویی با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، در خصوص پیش بینی قیمت کامودیتی ها و روند آتی بازارهای جهانی سخن گفت و اظهار داشت: آنچه به عنوان پیش بینی از سوی موسسات خدمات مالی و بانک جهانی منتشر شده است حاکی از این است که روند معاملات کامودیتی ها در سال 2018 میلادی صعودی خواهد بود.

وی در این خصوص ادامه داد: روند مثبت اقتصاد چین نشان دهنده این است که بازار کالاهای اساسی در سال آینده میلادی با وضعیت مناسبی همراه خواهد بود.

نوربخش در خصوص معاملات سنگ آهن در بازارهای جهانی اظهار داشت: تنها بازار سنگ آهن است که روند پیش بینی شده منفی دارد و به نظر می رسد سال آینده میلادی نسبت به سایر بازارها روند ضعیف تری داشته باشد.

وی در ادامه تأکید کرد: رئیس کل بانک مرکزی چین در سخنرانی اخیر خود نسبت به آینده اقتصادی چین ابراز نگرانی کرد اما با این حال به نظر می رسد روند حرکتی ساخت و ساز در این کشور و همچنین رشد اقتصادی مطلوب باشد.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه به پیچیدگی اوضاع سیاسی در خاورمیانه اشاره داشت و این اوضاع را بهانه ای برای نوسان در بازارها در روزهای آتی برشمرد.

نوربخش در ادامه به قیمت نفت در روزهای اخیر اشاره داشته و خاطرنشان کرد: طبق پیش بینی های گلدمن ساکس قیمت مس در سال آینده در میانگین 7 هزار دلار در هر تن معامله می شود اما قیمت نفت که در سال جاری در محدوده 53 دلار در چرخش بوده است سال آینده محدوده گردشی 56 دلار را به ثبت می رساند.

وی گفت: به نظر می رسد عرضه اولیه سهام شرکت آرامکو موجب شود که عربستان طی تدابیر خاص، قیمت نفت را افزایش دهد تا از این طریق بتواند سود بیشتری را کسب کند. اما بازار روی نیز با روند صعودی همراه خواهد بود با این که این روند صعودی شارپ نیست اما باز هم افزایش قیمت را تجربه خواهد کرد. در مقابل قیمت محصولات پتروشیمی در ابتدای سال 2018 میلادی صعودی خواهد بود در حالی که با اتمام فصل کشاورزی، متانول نیز روند صعودی خواهد داشت.

نوربخش با اشاره به تأثیرگذاری قیمت کامودیتی ها در بازار سرمایه اذعان داشت: بازار سرمایه ما بر اساس قیمت دلار حرکت خواهد کرد به این دلیل که بزرگترین صنعت بازار سرمایه، پتروشیمی است و در واقع 25 درصد بازار را تشکیل می دهد و این صنعت نیز با قیمت دلار سر و کار دارد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد:آنچه باعث رشد بازار می شود قیمت دلار است. اما در حال حاضر بازار با شرایط کاملا با ثباتی رو به رو است و از لحاظ سودآوری ، شرکت ها در شرایط خوبی قرار دارند.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد