Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/SMJnnZ
1396/08/16 - 15:01 تاريخ انتشار: 1417 تعداد بازديد: 44572 كد خبر:
در معاملات امروز؛
مهمترین متغیر بورس تهران رشد کرد
در بازار امروز شاخص کل با رشدی 39 واحدی در عدد 87 هزار و 883 نشست. همچنین در این روز شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 34 و 49 واحد صعودی شدند.
 

 

در داد و ستدهای روز سه شنبه سهامداران بورس تهران شاهد رشد آرام مهمترین متغیر این بازار بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در داد و ستدهای روز سه شنبه سهامداران بورس تهران بیش از 759 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند. ارزش مبادلات امروز بیش از یک هزار و 611 میلیارد ریال بود و در 46 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در بازار امروز شاخص کل با رشدی 39 واحدی در عدد 87 هزار و 883 نشست. همچنین در این روز شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 34 و 49 واحد صعودی شدند.

نمادهای پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان و مخابرات بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل ثبت کردند. در مقابل نمادهای ایران خودرو، ملی مس و مپنا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

همچنین در بازار امروز گروه های فلزات اساسی، خودرو و فرآورده های نفتی بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشتند و در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای لامپ پاری شهاب، قند نیشابور، سرمایه گذاری ساختمان ایران، شکر شاهرود، صنایع شیمیایی سینا، کاشی حافظ و قند قزوین بود.

در مقابل نمادهای کارگزاران بورس اوراق بهادار، ماشین سازی اراک، کنترل خوردگی تکین کو، نیرو ترانس، کمک فنرایندامین، کشت و صنعت پیاذر و گسترش صنایع و خدمات کشاورزی با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

در بازار امروز سرمایه گذاران برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام معادن منگنز ایران، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت رایان سایپا و اوراق مشارکت شهرداری تهران بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را ثبت کردند.

در مقابل گروهی از سرمایه گذاران با عرضه های سنگین در سهام ماشین سازی اراک، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق صکوک ساخت توسعه ملی و سهام پارس دارو تلاش کردند از این نمادها خارج شوند. سنگین ترین صف های فروش در این نمادها تشکیل شد.

در پایان معاملات امروز ملی مس ایران با معامله بلوکی 252 میلیون سهم به ارزش 476 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد