Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/BR1NyF
1396/08/19 - 11:23 تاريخ انتشار: 982 تعداد بازديد: 44608 كد خبر:
رتبه بالای هند در بحث حاکمیت شرکتی
با مقایسه ای اجمالی بین حاکمیت شرکتی موجود در هندوستان با کشورهای برزیل، چین و روسیه می توان اذعان داشت هندوستان در رتبه بسیار بالاتری از نظر خصیصه حاکمیت شرکتی قرار دارد .

کمیته حاکمیت شرکتی فعال در نهاد نظارتی بورس اوراق بهادار هند (SEBI) آخرین گزارش در خصوص روند پیشرفت این مبحث را در بازار سرمایه هند منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، در گزارشی که کمیته حاکمیت شرکتی هند در خصوص آخرین وضعیت پیشرفت بحث حاکمیت شرکتی در این بازار ارائه داده است ، روند مقایسه ای را نسبت به مدت مشابه سال گذشته"بسیار عالی" قلمداد کرد.

بر اساس این گزارش، برخلاف اروپای غربی و آمریکا، فعالیت شرکت های هندی مانند اقتصادهای برجسته آسیایی توسط عده ای به خصوص نظارت می شود و بحث حاکمیت شرکتی در این بازار توسط عده ای محدود کنترل می شود .

اعمال استانداردهای حاکمیت شرکتی توسط هیأت ناظر، افزایش مسئولیت اعضای هیأت مدیره و افزایش مسئولیت شرکت های هندی در قبال سهام و سرمایه گذاران از جمله مباحثی است که در بحث حاکمیت شرکتی در این بازار بسیار حائز اهمیت است.

طی قوانین موجود حاکمیت شرکتی در بازار هند، عده ای از مدیران مستقل که متشکل از 6 مدیر خواهند بود در رأس تصمیم گیری شرکت هستند .

طبق این قوانین، تعداد جلسات کمیته کنترل فعالیت شرکت ها باید تا 5 جلسه در سال افزایش یابد، جلسات سالانه اجباری بین اعضای غیر مسئول و مدیران ارشد این کمیته برگزار شود، نقش رئیس کمیته کنترل از مدیر عامل جدا باشد، جلسات مدیران مستقل برگزار شود، رئیس کمیته کنترل فعالیت نباید نظارت بر بیش از هفت شرکت را متقبل شود، شفافیت ها در خصوص گزارش شرکت ها و اعمال نظر ناظران افزایش یابد و این گزارش به نظر عموم سهامداران نیز برسد.

بر اساس این گزارش، با مقایسه ای اجمالی بین حاکمیت شرکتی موجود در هندوستان با کشورهای برزیل، چین و روسیه می توان اذعان داشت هندوستان در رتبه بسیار بالاتری از نظر خصیصه حاکمیت شرکتی قرار دارد . جایگاه این کشور در سهولت اخذ وام، اعتبار و همچنین رتبه بندی مناسب شرکت ها، عملکرد سیستم بانکی بسیار مناسب است.

در حالی که این کشور از نظر افشا اطلاعات و مسئولیت پاسخگویی عمومی در رتبه بالایی قرار گرفته است که این یک مزیت برای این کشور در خصوص کنترل مقررات بازار اوراق بهادار است.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد