Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/UM5Lyr
1396/08/17 - 15:47 تاريخ انتشار: 2271 تعداد بازديد: 44624 كد خبر:
در آخرین روز کاری هفته جاری رقم خورد؛
معاملات مثبت در بازارهای سهام و اوراق فرابورس به موازات سبزپوشی آیفکس
امروز 17 آبان‌ماه، نماد شرکت شیر پگاه آذربایجان شرقی با بیشترین افزایش قیمتی تا سقف 5 درصدی، در صدر جدول بیشترین افزایش قیمت قرار گرفت.

فرابورس ایران سومین هفته کاری آبان‌ماه را با افزایش حجم و ارزش مبادلات و صعود 9 پله‌ای آیفکس به پایان رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از  فرابورس ایران، دادوستد بیش از 273 میلیون ورقه بهادار به ارزش بالغ بر یک هزار و 687 نتیجه نقل‌وانتقال‌های صورت‌گرفته میان معامله‌گران در آخرین روز معاملاتی هفته جاری بود.

این رشد حجم و ارزش مبادلات به موازات رشد نزدیک به یک درصدی ( 9 واحدی آیفکس) رخ داد و بدین ترتیب شاخص کل فرابورس ایران تحت تاثیر مثبت از جانب نماد «مارون» در ارتفاع 976 واحدی به استقبال هفته آتی رفت.

امروز 17 آبان‌ماه، نماد شرکت شیر پگاه آذربایجان شرقی با بیشترین افزایش قیمتی تا سقف 5 درصدی، در صدر جدول بیشترین افزایش قیمت قرار گرفت.

نمادهای «بساما»، «کشرق» و «حخزر» نیز در صدر نمادهایی بودند که روز جاری بیشترین افت قیمتی را در میان نمادهای فرابورسی تجربه کردند.

در جریان بازار، خریداران و فروشندگان اوراق تسهیلات مسکن بیش از 67 هزار ورقه تسه را دست به دست کردند که نتیجه این مبادلات ارزش معاملاتی بیش از 51 میلیارد ریالی را رقم زد.

همچنین معامله‌گران با دادوستد بیش از 24 هزار ورقه امتیاز تسهیلات مسکن مردادماه96 به ارزش افزون بر 18 میلیارد ریال، منجر به اختصاص بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی به نماد تسه9605 شدند.

در سمت دیگر بازار، معامله بیش از 500 هزار ورقه مرابحه دولتی گندم در نماد «گندم9707» به ارزش بالغ بر 502 میلیارد ریال به صدرنشینی این اوراق از نظر حجم و ارزش معاملاتی در تابلو اوراق با درآمد ثابت منجر شد. گفتنی است پذیره‌نویسی این اوراق در روز 19 مهرماه 96 به اتمام رسید و در حال حاضر شاهد معاملات ثانویه این اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس هستیم.

 

همچنین قرار است پذیره‌نویسی اوراق مرابحه گندم در نماد معاملاتی «گندم 2» دارای سررسید 48 ماهه (چهارساله) از روز شنبه 20 آبان‌ماه تا بیست‌ودوم همین ماه در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به روش حراج انجام شود.

در مجموع تحرکات صورت‌گرفته در تابلو اوراق با درآمد ثابت به مبادله بیش از یک میلیون ورقه به ارزش افزون بر یک هزار و 113 میلیارد ریال در این تابلو منتهی شد.

 

نگاهی به مبادلات سهام در فرابورس

 

با نگاهی به مبادلات سهام شرکت‌ها در بازارهای اول، دوم و پایه مشاهده می‌کنیم که امروز بیش از 70 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 178 میلیارد ریال در بازارهای اول و دوم دست به دست شده است و در تابلوهای معاملاتی بازار پایه نیز سهامداران افزون بر 192 میلیون سهم را به ارزش بیش از 269 میلیارد ریال مبادله کرده‌اند.

در میان تابلوهای معاملاتی بازار پایه نمادهای «تپکو» و «فالوم» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در اختیار گرفته‌اند و نمادهای «ذوب» و «سمگا» نیز به ترتیب از نظر حجم و ارزش مبادلاتی رتبه نخست را در میان بازارهای اول و دوم به دست آورده‌اند.

بدین ترتیب با معاملات مثبت در بازارهای سهام و اوراق فرابورس و با سبزپوشی آیفکس، پرونده معاملات این هفته نیز بسته شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد