Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/SBj1zn
1396/08/21 - 14:54 تاريخ انتشار: 812 تعداد بازديد: 44739 كد خبر:
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
با هر گونه مقاومت در عرضه محصولات در بورس کالا مخالفیم
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌، در خصوص عرضه آلومینیوم و مقاومت برخی تولید کنندگان برای عرضه آن در بورس کالا، گفت: ما با این مقاومت‌ها مخالفیم و معتقدیم که بورس‌ کالا بهترین و شفاف‌ترین ساز و کار قانونی را دارد و در همه حوزه‌های کالایی که مشمول بورس کالا می‌شود، باید رعایت شود.


کریمی گفت: امیدواریم عرضه محصولات آلومینیوم المهدی در بورس کالا اجرایی شود. امروز شاهد مافیایی هستیم که در بازار فلز آلومینیوم با تبانی در بازار، قیمت بالاتری را از تولید کنندگان آلومینیوم دریافت می‌کنند. پرسش این است که این رانت به جیب چه کسی می‌رود؟ مسئولین امر باید آن را رصد و پایش کنند و باید با این رانت خواری برخورد جدی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایلنا، علی‌اکبر کریمی، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌، در خصوص عرضه آلومینیوم و مقاومت برخی تولید کنندگان برای عرضه آن در بورس کالا، گفت: ما با این مقاومت‌ها مخالفیم و معتقدیم که بورس‌ کالا بهترین و شفاف‌ترین ساز و کار قانونی را دارد و در همه حوزه‌های کالایی که مشمول بورس کالا می‌شود، باید رعایت شود.

کریمی‌ تصریح کرد: باید همه تولیدکنندگان خود را در این ساختار قرار دهند و کالاهای خود را در بورس کالا و در فضای رقابتی و شفاف عرضه کنند اما متاسفانه از بین دو تولیدکننده بزرگی که در کشور در حوزه آلومینیوم وجود دارد، آلومینیوم المهدی علی‌رغم الزام قانونی که دارد از این تکلیف استنکاف کرده و در برابر عرضه در بورس کالا مقاومت می‌کند. البته در این خصوص جلسه‌ای در ایمیدرو تشکیل شد و آلومینیوم المهدی ملزم شد تا محصولات خود را در بورس کالا عرضه کند و مقرر شد تمام تولیدات آن از طریق بورس کالا عرضه شود.

وی ادامه داد: در ایرالکو هم بخشی از محصولات صادر می‌شود و بخش دیگر آن در بورس کالا عرضه می‌شود.

کریمی افزود: امیدواریم این عرضه در بورس کالا برای آلومینیوم المهدی نیز اجرایی شود اما امروز شاهد مافیایی هستیم که در بازار فلز آلومینیوم با تبانی در بازار، قیمت بالاتری را از تولید کنندگان آلومینیوم دریافت می‌کنند. پرسش این است که این رانت به جیب چه کسی می‌رود؟ مسئولین امر بایدآن را رصد و پایش کنند و باید با این رانت خواری برخورد جدی شود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این پرسش که در کمیسیون اقتصادی مجلس چقدر بر فروش محصولات از طریق بورس کالا تاکید شده است؟ افزود: این موضوع را به عنوان وظیفه نظارتی خودمان در مجلس به اطلاع وزیر صنایع رسانده‌ایم و جلساتی نیز برگزار کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: مدیرعامل سازمان ایمیدرو و مقامات دولتی، همگی عرضه محصولات در بورس کالا را موجب شفافیت می‌دانند. ما نیز به عنوان کمیسیون اقتصادی مجلس، مواردی را که از مقاومت‌ برخی شرکت‌ها برای عرضه در بورس کالا وجود دارد گزارش کرده‌ایم و امیدواریم آنها نیز وظایف قانونی خود را برای حمایت از تولیدکنندگان کوچک و همچنین جلوگیری از رانت خواری و تبانی در بازار انجام دهند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد