Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/qEYH8N
1396/08/22 - 15:46 تاريخ انتشار: 1429 تعداد بازديد: 44798 كد خبر:
گزارش روز؛
حرکت خودرویی ها با دنده سنگین
گروه کم ریسک لیزینگی روز متعادل و مثبت را پشت سر گذاشتند و با ادامه صف خرید نماد ولیز و معاملات مثبت و پرتقاضای نماد ولساپا به کار خود پایان دادند.

طی دادوستدهای امروز و در اواسط بازار با افزایش تقاضا در گروه خودرویی مواجه شدیم به طوریکه نمادهای خمحور، خپارس و خاذین صف خرید شدند و نمادهای ختور و خکاوه تا آستانه صف خرید شدن پیش رفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در گروه متعادل و منفی حمل و نقل، نماد حسینا درپی انتشار گزارش ماهانه ی مناسب با جهش قیمتی، صف خرید شد و نمادهای حتاید و حسیر معاملاتی مثبت را تجربه کردند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تهیه طرح دو فوریتی با عنوان ادغام موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان شرکت فولاد در صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد.

درگروه اکثرا منفی ساختمانی، دادوستدهای منفی نمادهای وساخت، ثالوند، ثاژن، ثتران، وتوس و وآذر(هر دو صف فروش) و نوسانات مثبت نمادهای ثفارس و ثعمرا نمایان تر بود.

گروه متعادل آی تی و انفورماتیک در ادامه غیبت نمادهایی نظیر های وب، مرقام، آکنتور و رکیش با دادوستدهای منفی تر نمادهای مفاخر و رانفور و معاملات مثبت تر نماد فن آوا دنبال شدند.

گروه کم ریسک لیزینگی روز متعادل و مثبت را پشت سر گذاشتند و با ادامه صف خرید نماد ولیز و معاملات مثبت و پرتقاضای نماد ولساپا به کار خود پایان دادند در طرف دیگر و در گروه سرمایه گذاری، با ادامه صف خرید نماد وسکاب در کنار تشکیل صف خرید نماد وملت، معاملات مثبت نمادهای ارزنده سرچشمه و وسبحان در کنار نمادهای وبیمه و سدبیر و دادوستدهای منفی نمادهای وغدیر، وخارزم، وصنا و اعتبار مواجه بودیم همچنین طبق اعلام قبلی، سازمان خصوصی سازی به وکالت از صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد قرار بود، دوشنبه 6 آذر اقدام به برگزاری مزایده دو بلوک ۶۷.۹ و ۹۹.۸ درصدی سهام سنگ آهن مرکزی ایران و ذغال سنگ کرمان نماید که به دلیل تعطیلی این روز، به روز سه شنبه آینده (هفتم آذر) موکول شد.

صف خرید نماد شلعاب، صف فروش نماد شفارا و معاملات مثبت نمادهای وپترو، شپنا، شتران و شکربن درگروه های متعادل و منفی شیمیایی و متعادل تر پالایشگاهی قابل توجه تر بود.

با شروع مثبت بازارهای جهانی فلزات پایه شاهد افزایش تقاضا در گروه های فلزی و معدنی بودیم که در این میان برخی نمادها همانند فولاد، وتوکا، کاوه و کمنگنز و گروه زغال سنگی از اقبال بیشتری برخوردار بودند تاجایی که نمادهای کشرق، کطبس و کپرور صف خرید را تجربه کردند. مهندس محمود مصری نژاد مدیر مجتمع صنعتی چادرملو در اردکان یزد از پیش بینی سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد ریالی شرکت معدنی صنعتی چادرملو در 2 طرح توسعه این شرکت خبر داد و گفت: طرح احداث کارخانه گندله سازی جدید با ظرفیت 4 میلیون تن در سال در دستور کار است و موارد فنی مربوط به این پروژه در حال تکوین بوده و در حال اخذ مجوز از ادارات و ارگانهای مرتبط از یکسو و جذب سرمایه خارجی برای شروع عملیات است.

به جز نمادهای غدیس، غپاک، غالبر و غشان که نوساناتی مثبت را تجربه کردند، در سایر نمادهای گروه غذایی دادوستدهای منفی در جریان بود. در پایان معاملات نیز نماد شپدیس جهت برگزاری مجمع عادی سالیانه تصویب صورت های مالی و نماد ولغدر جهت برگزاری مجمع عادی به طور فوق العاده انتخاب اعضاء هیئت مدیره متوقف شدند.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای شپنا، خپارس و فولاد با رشد حدود 87 واحدی به ارتفاع 87،832 رسید که در این بین نمادهای وغدیر و فخوز بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 

 

 
کارگزاری آبان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد