Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/rR74ca
1396/08/29 - 14:35 تاريخ انتشار: 984 تعداد بازديد: 44964 كد خبر:
گزارش روز؛
بازار در مسیر تعادل
به جز نمادهای وسکاب که با ادامه صف خرید مواجه بود و نمادهای وخارزم، گوهران و سدبیر که مثبت دنبال شدند، سایر نمادهای گروه سرمایه گذاری اکثرا دادوستدهای متعادلی را تجربه کردند.
 

طی دادوستدهای امروز با معاملاتی اکثرا کم حجم، متعادل و منفی مواجه بودیم که از نیمه تعطیل بودن بازار حکایت داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، درگروه های اکثرا متعادل با گرایش منفی خودرویی و حمل و نقل تنها نمادهای خزر، خریخت، خلنت، خفناور، حپترو و حتوکا با تقاضای بالاتر و نوسانات مثبت تری نسبت به هم گروهی ها مواجه بودند.

به جز نمادهای وسکاب که با ادامه صف خرید مواجه بود و نمادهای وخارزم، گوهران و سدبیر که مثبت دنبال شدند، سایر نمادهای گروه سرمایه گذاری اکثرا دادوستدهای متعادلی را تجربه کردند، در پایان معاملات نیز نماد واتی جهت برگزاری مجمع عادی به طور فوق العاده انتخاب اعضاء هیئت مدیره متوقف شد. مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون مشکل خاصی در روابط بانکی ایران با چین و امارات وجود ندارد، از حل مشکل روابط با هالک بانک ترکیه خبر داد و گفت: علاوه بر این، به‌زودی با یک بانک بزرگ ترکیه‌ای روابط کارگزاری برقرار می‌‌شود.

درگروه متعادل شیمیایی، نمادهای ساینا و شپاکسا با معاملاتی منفی تر و نمادهای شیراز(صف خرید)، زاگرس و شکربن با معاملاتی مثبت تر از هم گروهی ها دنبال شدند، در نیمه دوم بازار نماد شیراز با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد (انتشار ۱۵درصد تعدیل منفی) متوقف شد و نماد شکلر صف خرید و نماد شفارا صف فروش شد. در آنسو و در گروه پالایشگاهی و روانکارها، با ادامه معاملات مثبت و پرتقاضای اکثر نمادها، بخصوص نمادهای شاوان (صف خرید)، شبریز و شراز مواجه بودیم. مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری از برنامه عرضه سهام این شرکت پتروشیمی در فرابورس تا پیش از پایان سال‌جاری خبر داد و گفت: تعمیرات اساسی این مجتمع آروماتیکی صنعت پتروشیمی از اواسط آذر آغاز می‌شود.

به جز نمادهای فولاد، فایرا، فولاژ، فنوال و ومعادن که مثبت بودند، سایر نمادهای گروه فلزی و معدنی متعادل دنبال شدند.

گروه های ساختمانی، سیمانی، کاشی و سرامیک اکثرا با معاملاتی متعادل سپری شدند که در این میان گروه سیمانی با فشار فروش بیشتر و معاملاتی منفی تر همراه بود. در گروه های مذکور نمادهای کلوند(صف خرید)، ثاژن، ثشاهد، ثشرق، سکرد، سیلام( صف خرید) و کسعدی با معاملاتی مثبت تر از هم گروهی ها و نمادهای وتوس(صف فروش)، کترام، سغرب(صف فروش)، کهرام، ساراب(صف فروش)، ثالوند، سشرق، سفارس، سصوفی، سصفها، سرود، ثنوسا، سبزوا و ثامان با معاملاتی منفی تر از هم گروهی ها به کار خود پایان دادند. عضو هیأت‌ مدیره بانک مسکن از افزایش سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن خبر داد و گفت: امکان جدیدی فراهم شده است که از هفته آینده دستورالعمل آن اعلام خواهد شد و طی آن به متقاضیان اوراق ۱۰ میلیون تومان نیز بدون سپرده پرداخت خواهد شد.

در ادامه غیبت نمادهای های وب، مرقام و آکنتور و در گروه متعادل با گرایش منفی آی تی و انفورماتیک، نمادهای مفاخر و فن آوا با نوسانات مثبتی دنبال شدند.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از معاملات گروه پالایشگاهی و بخصوص نمادهای شپنا، شبریز، شبندر و فولاد با رشد حدود ۵۹ واحدی به ارتفاع ۸۸،۲۶۱ رسید که در این بین نمادهای رمپنا و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 

 
کارگزاری آبان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد