Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/B59PCw
1396/09/01 - 10:28 تاريخ انتشار: 602 تعداد بازديد: 45021 كد خبر:
خبر آنلاین نوشت:
افق‌های روشن در بازار سرمایه/ بازدهی سرمایه‌گذاری رو به افزایش است
بازار سرمایه بازدهی بیشتری نسبت به بازار پول داشته است. نرخ سود بانکی مطابق بخشنامه بانک مرکزی از 11 شهریور امسال 15 درصد برای بانکها الزامی شد. این در حالی است که شاخص بورس ازشهریور ماه که حوالی 83 هزار واحد بوده تاکنون بیش از 6 هزار واحد رشد کرده است.


در حالی که بحث ها درباره نرخ ارز در محافل کارشناسی و اتاق های بازرگانی داغ است، شاخص بورس حرکت مطمئنی را با افزایش نرخ ارز آغاز کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خبرآنلاین، بورس اوراق بهادار در حالی امروز،با 88 هزار واحد کار خود را آغاز کرده که در فروردین ماه امسال شاخص کل قیمت و بازده قیمتی بورس اوراق بهادار به طور میانگین 77 هزار واحد بود،این رقم در میانه تابستان به 81هزار واحد رسید. حرکت افزایشی شاخص بورس از شهریور ماه همزمان با افزایش نرخ ارز آغاز شده و هم اکنون شاخص قیمت و بازده قیمتی در استانه 89 هزار واحدی قرار دارد.

برخی کارشناسان از افزایش بازدهی بورس در ماه های آینده خبر می دهند،با این حال برخی پیش بینی ها هم حکایت از آن دارد که هرگونه تحرکات بین المللی درباره سرنوشت توافق برجام احتمال نوسان در شاخص بورس را افزایش خواهد داد.

شاخص کل بورس در زمان اجرای برجام در محدوده 65 هزار واحد قرار داشـت. اوج شاخص بورس در 14 فروردین سال 95 رقم خورد و به بیش از 81 هزار واحد رسید. پایین ترین میزان شاخص هم بر اساس گزارش ها در سال گذشته در 31 خرداد رقم خورد و شاخص بر روی 72 هزار واحد فرود آمد.

شاخص کل بورس به اوج تاریخی خود یعنی 89 هزار واحد که نیمه دی ماه سال 92 ثبت شده است، رسید. هرچند این سقف در چهار سال گذشته ثبت نشده، اما در دوره زمانی ابتدای سال 94 تا پایان سال گذشته میانگین بازدهی بورس به بیش از 20 درصد رسیده است.

بررسی میانگین بازدهی بازار سرمایه در دوره یکساله منتهی به نیمه شهریور سال جاری نیز نشان دهنده ســود 25 درصدی سهامداران به طور متوسط است.

با این حساب بازار سرمایه بازدهی بیشتری نسبت به بازار پول داشته است. نرخ سود بانکی مطابق بخشنامه بانک مرکزی از 11 شهریور امسال 15 درصد برای بانکها الزامی شد. این در حالی است که شاخص بورس ازشهریور ماه که حوالی 83 هزار واحد بوده تاکنون بیش از 6 هزار واحد رشد کرده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد