Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/E18h34
1396/09/01 - 16:38 تاريخ انتشار: 2521 تعداد بازديد: 45048 كد خبر:
لباس سبز بر تن آیفکس؛
بازدهی شاخص کل فرابورس از ابتدای سال به بیش از 16 درصد رسید
دو نماد از گروه شیمیایی به نام‌های «زاگرس» و «مارون» و دو نماد از گروه فلزات اساسی به نام‌های «ارفع» و «ذوب» بیشترین تاثیر مثبت بر شد آیفکس را رقم زدند.
 

معاملات فرابورس ایران در نخستین روز از آذرماه با ادامه سبزپوشی شاخص کل و دادوستد حدود 289 میلیون ورقه به ارزش بیش از 2 هزار و 708 میلیارد ریال پایان یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فرابورس، روز جاری آیفکس با بیش از 4 پله صعود رکوردشکنی‌های اخیر خود را تداوم بخشید و در ارتفاع 1017 واحدی قرار گرفت. با صعود امروز، بازدهی آیفکس از ابتدای سال به بیش از 16 درصد رسید.

دو نماد از گروه شیمیایی به نام‌های «زاگرس» و «مارون» و دو نماد از گروه فلزات اساسی به نام‌های «ارفع» و «ذوب» بیشترین تاثیر مثبت بر شد آیفکس را رقم زدند. این در حالی است که نمادهای «میدکو»، «شپاس» و «شراز» با افت قیمتی خود و تاثیر منفی بر این نماگر از رشد بیشتر آن جلوگیری کردند.

سهامداران امروز همچنین شاهد جابه جایی نزدیک به 141 میلیون سهم به ارزش 445 میلیارد ریال در بازارهای فرابورس بودند. به ترتیب دو نماد «ذوب» و «ارفع» بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در این دو بازار در اختیار گرفتند.

سهامداران بازار پایه نیز اقدام به دادوستد بیش از 116 میلیون سهم به ارزش 167 میلیارد ریال در مجموع سه تابلو این بازار کردند.

در سوی دیگر بازار سرمایه‌گذاران 2 میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و 995 میلیارد ریال ریال را در بازار اوراق با درآمد ثابت مبادله کردند که همچون روز گذشته «سخاب4» در صدر این بازار به لحاظ ثبت بیشترین حجم و ارزش معاملاتی ایستاد.

بازگشایی نماد معاملاتی شرکت صنایع فولاد آلیا‌ژی یزد پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم و توقف نماد معاملاتی شرکت کی بی سی به منظور برگزاری مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در روز یکشنبه مورخ  5 آذر 96، از دیگر رخدادهای امروز در جریان معاملات بازار فرابورس است.

در نهایت تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز امروز میزبان معامله 58 هزار ورقه تسه به ارزش 44 میلیارد ریال قرار گرفت که نماد تسه مهرماه 96 با مبادله بیش از 19 هزار ورقه به ارزش 15 میلیارد ریال بالاترین رقم حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد