Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/Fk8yz6
1396/09/04 - 14:41 تاريخ انتشار: 894 تعداد بازديد: 45096 كد خبر:
در روز 4 آذر ماه؛
شاخص بورس رکورد تاریخی 90 هزار واحدی را ثبت کرد
صنایع بزرگ در صدر تالار حافظ ایستادند
صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سرمایه گذاری اعتبار ایران، کاشی الوند، فیبر ایران، ملی صنایع مس، مس شهید باهنر، آلومینیوم ایران و قند اصفهان بود.
 

در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل بازار با رکوردشکنی تاریخی توانست مرز 90 هزار واحدی را بشکند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل بورس یک هزار و 130 واحد بالا رفت و در عدد 90 هزار و 469 قرار گرفت. این اولین بازار است که شاخص بورس در عمر 50 ساله خود چنین رقمی را تجربه می کند.

در بازار امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و 334 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند. ارزش مبادلات امروز بیش از دو هزار و 953 میلیارد ریال بود و در 73 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در جریان معاملات روز چهارم آذر ماه شاخص کل با رشد یک هزار و 130 واحد به رقم 90 هزار و 469 واحد رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب یک هزار و 37 و یک هزار و 165 واحد صعودی شدند.

نمادهای ملی مس، تاپیکو، پالایش نفت بندرعباس، گل گهر، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه و سرمایه گذاری غدیر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

همچنین گروه های فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و کانه فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سرمایه گذاری اعتبار ایران، کاشی الوند، فیبر ایران، ملی صنایع مس، مس شهید باهنر، آلومینیوم ایران و قند اصفهان بود.

در مقابل نمادهای کارتن ایران، سبحان دارو، تولیدی شهید قندی، کمک فنر ایندامین، سرمایه گذاری مسکن شمال شرق، پگاه آذربایجان غربی و موتورسازان تراکتورسازی ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سرمایه گذاران بورسی در بازار امروز برای خرید سهام ملی مس، سرمایه گذاری معادن و فلزات، اوراق مشارکت رایان سایپا، سهام کاشی الوند، سهام آلومینیوم ایران و اوراق صکوک سایپا بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را داشتند.

در سوی دیگر بازار گروهی از سرمایه گذاران برای خروج از اوراق مشارکت رایان سایپا، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، سهام پارس دارو و سهام سیمان اصفهان بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش را داشتند.

در پایان معاملات امروز حق تقدم تاپیکو با معامله 180 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و فولاد خوزستان با معامله بلوکی 578 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد