Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/E7XAko
1396/09/05 - 15:04 تاريخ انتشار: 1323 تعداد بازديد: 45136 كد خبر:
در معاملات امروز بورس تهران؛
شاخص همچنان می تازد
در معاملات امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و 422 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر دو هزار و 989 میلیارد ریال بود و در 70 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.
 

در داد و ستدهای روز جاری شاخص بورس بدون استراحت به رکورد شکنی خود ادامه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز جاری شاخص کل با رشدی 186 واحدی به کار خود پایان داد.

در معاملات امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و 422 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر دو هزار و 989 میلیارد ریال بود و در 70 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

امروز شاخص کل 186 واحد رشد کرد و به رقم 90 هزار و 655 واحد رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 146 و 318 واحد رشد کردند.

نمادهای ملی مس، سرمایه گذاری معادن و فلزات، تاپیکو و فولاد مبارکه امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. این در حالی بود که نمادهای پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران و گسترش نفت و گاز پارسیان بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل ثبت کردند.

در بازار امروز گروه های فلزات اساسی، کانه فلزی و خودرو با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای کاشی الوند، آلومینیوم ایران، سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران، گروه بهمن، قند اصفهان، توسعه معادن و فلزات و کابل البرز بود.

در مقابل نمادهای قند نقش جهان، سیمان غرب، کمک فنرایندامین، معدنی دماوند، الکتریک خودرو شرق، تولیدی کاشی تکسرام و صنایع ریخته گری ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، اوراق مشارکت رایان سایپا، سهام آلومینیوم ایران، اوراق مشارکت شهرداری شیراز و اوراق صکوک سایپا بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را داشتند.

در مقابل نمادهای اوراق مشارکت رایان سایپا، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، سهام سیمان اصفهان و اوراق مشارکت شهرداری شیراز شاهد بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش بودند.

در پایان معاملات امروز حق تقدم تاپیکو با معامله 286 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و فولاد خوزستان با معامله بلوکی 537 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد