Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/ZJvSTg
1396/09/05 - 15:47 تاريخ انتشار: 2068 تعداد بازديد: 45151 كد خبر:
گزارش روز؛
معاملاتی متعادل در اکثر گروه ها
در سوی دیگر بازار و طبق پیش بینی، اکثرا نمادهای گروه پالایشگاهی با معاملاتی متعادل تر از روز گذشته شروع شدند که حتی در ادامه بازار منفی نیز شدند اما با توجه به پتانسیل های بالای این گروه انتظار می رود استراحت و اصلاحی کوتاه مدت آنها خیلی زود پایان یابد و با کسب انرژی مجدد، روندی صعودی میان مدتی خود را طی کنند.
 

در گروه های فلزی و معدنی، نماد فایرا با ادامه صف خرید و نمادهای ارفع، فلوله، فملی و فباهنر با ادامه معاملاتی پرتقاضا و مثبت شروع شدند این در حالی بود که سایر هم گروهی ها اکثرا دادوستدهای متعادل و منفی را سپری کردند که از جو احتیاط، حکایت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، از رخدادهای مهم دیگر معاملات امروز این گروه، عرضه های مکرر صف خرید نماد ومعادن بود که در نهایت حجم معاملات قابل توجه حدود 193 میلیون سهم آنرا در پی داشت، در لحظات آخر بازار با افزایش تقاضا در نمادهای فخوز و فولاد و معاملات مثبت تر آنها نسبت به نیمه اول مواجه شدیم که دلالت از تقاضای مناسب آنها داشت.

طی دادوستدهای امروز و به جز نماد شفارا که با ادامه صف فروش سپری شد و نمادهای زاگرس، مارون، شپترو، وپترو، شکربن، شاراک و پارسان که منفی بودند، سایر نمادهای گروه شیمیایی اکثرا متعادل به کار خود پایان دادند، نماد شکلر نیز با توجه اعلام پیش بینی درآمد سال مالی منتهی به 31 شهریور 97 که با رشد حدود 20 درصد نسبت به پیش بینی قبلی مواجه بود، با رشد حدود 1.8 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت.

در سوی دیگر بازار و طبق پیش بینی، اکثرا نمادهای گروه پالایشگاهی با معاملاتی متعادل تر از روز گذشته شروع شدند که حتی در ادامه بازار منفی نیز شدند اما با توجه به پتانسیل های بالای این گروه انتظار می رود استراحت و اصلاحی کوتاه مدت آنها خیلی زود پایان یابد و با کسب انرژی مجدد، روندی صعودی میان مدتی خود را طی کنند.

در گروه متعادل سرمایه گذاری و در شروع بازار، صف فروش نمادهای وسکاب و سدبیر و صف خرید نماد وتوصا جلب توجه می کرد، در اواخر بازار نماد وگستر با جهش قیمتی در حالی صف خرید شد که در آنسو، نماد واعتبار با فشار عرضه ها به صف فروش رسید و نماد واتی پس از برگزاری مجمع عادی بطور فوق العاده انتخاب اعضای هیئت مدیره، متعادل مورد بازگشایی قرار گرفت.

به جز نمادهای وتوس و ثالوند که صف فروش بودند و نمادهای ثغرب، ثشرق و ثتران که متعادل و منفی دنبال شدند، سایر نمادهای گروه ساختمانی اکثرا متعادل و مثبت سپری شدند به طوریکه که نماد ثپردیس صف خرید شد و نمادهای ثعمرا و ثاباد تا آستانه صف خرید شدن پیش رفتند.

در گروه های متعادل خودرویی و حمل و نقل، صف خرید نمادهای خبهمن، خزر، توریل و خدیزل، معاملات مثبت نمادهای خرینگ، حاسا و خموتور و معاملات منفی نمادهای خکمک(صف فروش)، خمحور، خریخت(صف فروش)، خچرخش، حفارس و خساپا در بازار امروز نمایان تر بود. فریبرز شهباز، مدیرعامل سایپا سیتروئن شب گذشته در مراسم رونمایی از نخستین محصول ارائه شده خود به بازار ایران، از تولید سیتروئن C3 در اردیبهشت سال آینده خبر داد و اظهار داشت: اردیبهشت ماه سال 97 اولین محصول را می‌توانیم به تولید برسانیم.

گروه قندی از معدود گروه های مثبت شروع بازار امروز بودند که معاملات مثبت آنها نیز تداوم نداشت و در نهایت آنها نیز متعادل به کار خود پایان دادند که در این میان نماد قصفها از اقبال بیشتری برخوردار بود، نماد قچار نیز با توجه به اطلاعات دریافتی مبنی بر تعدیل بااهمیت پیش بینی عملکرد سال مالی 1396 متوقف شد. در آنسو گروه غذایی نیز، معاملاتی اکثرا متعادل را تجربه کردند که در این گروه نیز نمادهای وبشهر، غالبر، غپاذر و غمارگ از اقبال بیشتری برخوردار بودند.

رشد10 درصدی همراه صف خرید نمادهای بازار پایه پشاهن و پلاست در گروه متعادل لاستیک سازی قابل توجه بود در طرف دیگر بازار، مفاخر از تک نمادهای مثبت تر گروه متعادل آی تی و انفورماتیک در بازار امروز بود.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای ومعادن و تاپیکو با رشد حدود 186 واحدی به ارتفاع 90،655  رسید که در این بین گروه پالایشگاهی و به خصوص نمادهای شتران و شبندر بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد