Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/vQPpxw
1396/09/07 - 15:41 تاريخ انتشار: 991 تعداد بازديد: 45193 كد خبر:
گزارش روز؛
شتابگیری گروه پرپتانسیل سنگ آهنی
گروه اکثرا مثبت سرمایه گذاری با صف خرید نمادهای ونیکی، وبانک، وامید، وملت، وتوسم، وگستر و وسبحان و صف فروش نماد سدبیر به کار خود پایان دادند. همچنین در پایان معاملات نماد ولساپا جهت برگزاری مجامع عادی و فوق العاده تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف شد.
 

طی دادوستدهای امروز و در گروه متعادل استخراج کانه های فلزی با افزایش تقاضا و جهش قیمتی گروه سنگ آهنی مواجه شدیم که تشکیل صف خرید نمادهای وامید، ومعادن، وسپه، کچاد، کگل و کنور را در پی داشت و گروه پرپتانسیل سنگ آهنی را پرشتاب جلوه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در طرف دیگر، فمراد نماد صف خرید، ارفع، فلوله، کپرور، فولاد، فسرب، فخوز و کاوه نمادهای مثبت، فایرا، فجر و فسپا نمادهای صف فروش و فرآور، فولای، فزرین، کیمیا، فباهنر، فاسمین و فنوال نمادهای منفی تر گروه فلزی نسبت به هم گروهی ها بودند.

درگروه متعادل و منفی خودرویی و متعادل و مثبت حمل و نقل، صف خرید نمادهای توریل، خچرخش و خزر و معاملات منفی نمادهای خموتور (صف فروش)، حفارس، ختور(صف فروش) خپارس، خساپا و خکمک نمایان تر بود. عضو هیأت مدیره گروه بهمن در مراسم آغاز همکاری این گروه با گریت وال چین (تولید کننده محصولات هاوال) با بیان اینکه گروه بهمن نخستین خودروساز سبز کشور است، تصریح کرد: با تولید نزدیک به ٦٠ هزار دستگاه وانت و ٧٠ هزار دستگاه سواری سهم ٢٠ درصدی از بازار خودروهای بیش از ١٠٠ میلیون تومان را به خود اختصاص داده است.

گروه اکثرا مثبت سرمایه گذاری با صف خرید نمادهای ونیکی، وبانک، وامید، وملت، وتوسم، وگستر و وسبحان و صف فروش نماد سدبیر به کار خود پایان دادند همچنین در پایان معاملات نماد ولساپا جهت برگزاری مجامع عادی و فوق العاده تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف شد.

تازه‌ترین آمار گمرک ایران از تجارت خارجی هشت ماهه سال جاری حاکی از تراز تجاری منفی چهار میلیارد دلاری برای ایران، افزایش صادرات به عراق و چین و کاهش صادرات به امارات متحده عربی است. به گزارش ایسنا، مجموع صادرات غیرنفتی ایران در هشت ماهه سال‌جاری به ۲۸ میلیارد و ۴۸۸ میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان ۱.۲۱ درصد کاهش داشته است، اما سیر نزولی کاهش صادرات غیرنفتی در ماه گذشته ۲.۱۷ درصد بود.

در گروه اکثرا متعادل شیمیایی و متعادل و مثبت پالایشگاهی، معاملات مثبت و پرتقاضای نمادهای شپاکسا، شپنا، شبندر، زاگرس، پارسان، مارون و تاپیکو، معاملات منفی نمادهای وپترو، شکربن، شلعاب، پترول، شپارس، کرمانشاه، شپترو و شاوان، صف خرید نماد ونفت و صف فروش نمادهای شدوص و شفارا جلب توجه می کرد.

در ادامه غیبت نمادهای های وب و آکنتور درگروه آی تی و انفورماتیک، نماد مرقام پس از توضیحات شرکت در خصوص دلایل پوشش پایین درآمد حاصل از خدمات نرم افزاری و پشتیبانی درگزارش فعالیت ماهانه منتهی به 30 آبان 96 و ارائه شفاف سازی درخصوص تغییرات پیش بینی درآمد سال مالی 96 با افت حدود 5 درصدی و در ادامه صف فروش به گردونه دادوستدها بازگشت این در حالی بود که سایر هم گروهی ها نیز اکثرا معاملاتی متعادل و منفی را تجربه کردند که در این میان نمادهای اپرداز، آپ و رتاپ از فشار فروش به نسبت بالاتری از هم گروهی ها برخوردار بودند.

گروه های کوچک اما اکثرا منفی قندی و غذایی با صف فروش نمادهای غالبر، غاذر، غبهنوش، غسالم، غچین و قثابت و صف خرید نمادهای وبشهر، غفارس، غمهرا، قلرست و قشرین دنبال شدند، نماد قپیرا نیز پس از برگزاری مجمع عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی 500 ریالی و اعلام تعدیل پیش بینی سود سال مالی 31 تیر 97 با رشد حدود 1 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت. رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران با بیان اینکه خرید توافقی شیرخام همچنان ادامه دارد، گفت: تقریبا تمام مطالبات دامداران بابت خرید توافقی شیرخام به آنان پرداخت شده و واریز مطالبات بروز شده است. وی با اشاره به اینکه فاز سوم مشوق صادراتی لبنیات هنوز به حساب کارخانجات لبنی واریز نشده است، اضافه کرد: همچنان از زمان واریز این مشوق اطلاعاتی در دسترس نیست. وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کارخانجات لبنی در حال حاضر شیرخام را بین ۱۲۰۰ تا ۱۳۲۰ تومان از دامداران خریداری می کنند، اظهارداشت: متاسفانه هنوز قیمت خرید کارخانجات به نرخ مصوب ۱۴۴۰ تومان نرسیده است. وی اضافه کرد: گرانی نهاده های دامی ذرت و کنجاله سویا طی دو ماه اخیر باعث شده قیمت تمام شده شیرخام ۸۰ تومان افزایش یابد و به ۱۴۹۷ تومان برسد. 

در پایان معاملات نیز شاخص کل متاثر از معاملات مثبت گروه های بزرگ بازار، بخصوص گروه سنگ آهنی و نمادهای کگل، فخوز، کچاد، وامید، ومعادن و فولاد با رشد حدود 600 واحدی به ارتفاع و قله جدید 91,255 رسید که در این بین نمادهای فارس، خودرو و آپ با نواختن ساز مخالف، بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد