Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/ry5xxS
1396/09/08 - 14:45 تاريخ انتشار: 410 تعداد بازديد: 45243 كد خبر:
گزارش روز؛
گروه زغال سنگی بر مدار صعود
در نیمه دوم بازار گروه زغال سنگی به لیدری کپرور، همگی صف خرید شدند تا چرخش های جالب جریان نقدینگی در بازار به خوبی محسوس باشد.
 

طی دادوستدهای امروز گروه فلزی اکثرا با معاملاتی متعادل شروع شدند که با گذشت زمان و افزایش عرضه ها به منفی گرایش پیدا کردند که در این میان صف فروش نمادهای فایرا، فجر و فسپا و معاملات مثبت نمادهای زنگان، فمراد، فنوال، میدکو و ارفع نمایان تر بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در آنسو با شروع مثبت گروه سنگ آهنی مواجه شدیم که در این میان نمادهای کنور و کچاد از اقبال بیشتری برخوردار بودند و در انتها نمادهای کمنگنز و کنور با صف خرید به کار خود پایان دادند، از نکات قابل تامل معاملات این گروه، خریدهای پرحجم روز گذشته سرمایه گذاری سپه در نماد کچاد و فروش همین حقوقی در نماد کگل بود.

در نیمه دوم بازار گروه زغال سنگی به لیدری کپرور، همگی صف خرید شدند تا چرخش های جالب جریان نقدینگی در بازار به خوبی محسوس باشد. رئیس بودجه و گزارش های چادرملو طی مصاحبه ای اعلام کرد: درباره تأمین منابع مالی طرح احداث کارخانه گندله‌سازی مذاکرات مقدماتی با شرکت کوبه استیل ژاپن و استفاده از فاینانس به عمل‌آورده‌ایم که در صورت جذب فاینانس، طرح در یک دوره زمانی 4 ساله اجرا و خاتمه خواهد یافت. از سویی دیگر برای تأمین مالی طرح احداث 2 واحد نورد هم مذاکرات مقدماتی با شعب بانک‌های ایرانی در اروپا و استفاده از فاینانس به‌عمل‌آمده است.

گروه سرمایه گذاری با صف خرید نمادهای واعتبار و وصنا، صف فروش نماد وتوصا، معاملات مثبت نمادهای وسبحان، وبانک، وامید، وملت، سدبیر، وگستر، وغدیر و وصندوق و معاملات منفی نمادهای وبیمه، وخارزم و سرچشمه دنبال شدند. در آنسو نماد ارزنده پارسیان در گروه کم حجم و متعادل بیمه ای، با معاملاتی مثبت تر از هم گروهی ها مواجه بود و در نهایت با صف خرید به کار خود پایان داد. مدیرعامل سرمایه گذاری غدیر از سنکرون شدن واحد بخار فاز اول نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی بهبهان در آذر با شبکه سراسری خبر داد.این مقام مسئول درباره تامین مالی این پروژه عنوان کرد: تامین مالی این پروژه با اخذ وام از محل صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صنعت و معدن به صورت ارزی صورت گرفته که 80 درصد EPC از محل صندوق توسعه ملی تامین شده و مابقی از طرف سهامداران که 65 درصد آن متعلق به هلدینگ برق و انرژی غدیر و 35 درصد متعلق به مپنا است، تامین شده است.

در گروه متعادل شیمیایی، نمادهای زاگرس، شفن، شکربن، شفارس، جم، خراسان، ساینا، شاراک و مارون با نوسانات مثبتی همراه بودند، در اواخر بازار نماد شیراز پس از اعلام 15 درصد تعدیل منفی در پیش بینی سود 96 و انتشار توضیحات مربوطه با افت حدود 3.5 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت که خیلی زود با افزایش تقاضا و جهش قیمتی، صف خرید شد و در ادامه معاملات مثبت، قیمت پایانی سهم نیز افزایش یافت. در آنسو و به جز نمادهای ونفت، شرانل و شسپا که متعادل و مثبت بودند، سایر نمادهای گروه پالایشگاهی و روانکارها اکثرا منفی دنبال شدند.

به جز نمادهای ثاخت، ثشاهد، ثباغ، ثمسکن، سبزوا، سغرب، ثغرب، سرود و سصوفی که نوسانات مثبتی را تجربه کردند، درسایر نمادهای گروه های ساختمانی و سیمانی اکثرا معاملاتی منفی در جریان بود.

در گروه های متعادل خودرویی و حمل و نقل، صف خرید نمادهای خزر، خچرخش و حسینا و معاملات مثبت نمادهای خدیزل، ختراک، خرینگ، خاهن، خزامیا، خشرق و خبهمن، معاملات منفی نمادهای توریل، خریخت، خفناور، ختور، خمحور و حاسا و صف فروش نماد خموتور در بازار امروز جلب توجه می کرد این در حالی بود که در اواسط بازار و با توجه به قرار داشتن اکثر نمادهای گروه خودرویی در سطوح حمایتی، افزایش تقاضا در این گروه محسوس بود.

در گروه تجهیزاتی و در ادامه غبیت طولانی نماد فاذر، معاملات مثبت نماد فاراک پس از ریزش ماه های اخیر را مشاهده کردیم در طرف دیگر و درگروه متعادل آی تی و انفورماتیک، نماد مرقام با صف فروش پرحجم و نماد اوان با تقاضای بالا و معاملاتی مثبت تر از هم گروهی ها دنبال شدند. غشهداب، غدیس، وبشهر، غمهرا و قشرین نمادهای صف خرید، قلرست، غشان، غمینو و غپاک نمادهای مثبت، غالبر، غسالم، غپینو، غاذر و غگل نمادهای صف فروش گروه های قندی و غذایی در بازار امروز بودند.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از معاملات منفی نمادهای شبندر، فولاد، فخوز، شپنا، فارس، فملی و شتران با افت حدود 103 واحدی به ارتفاع 91،152 رسید که در این بین نمادهای اخابر، وصندوق، وامید و کچاد ناجی شاخص شدند و بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 

 
کارگزاری آبان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد