Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/d7AX7P
1396/09/10 - 11:36 تاريخ انتشار: 271 تعداد بازديد: 45252 كد خبر:
رشد 27 درصدی سهام یک شرکت ژاپنی در بوک بیلدینگ
عرضه اولیه سهام شرکت خدمات حمل و نقل اس جی هلدینگ ، دومین شرکت بزرگ خدمات حمل و نقل در ژاپن، که به روش بوک بیلدینگ انجام شده توانست قبل از انجام معاملات در بورس توکیو، به رشد تقریبی 30 درصدی برسد.

بزرگترین عرضه اولیه ژاپن در سال 2017، توانست رشد 27 درصدی را رقم بزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، عرضه اولیه سهام شرکت خدمات حمل و نقل اس جی هلدینگ، دومین شرکت بزرگ خدمات حمل و نقل در ژاپن، که به روش بوک بیلدینگ انجام شده توانست قبل از انجام معاملات در بورس توکیو، به رشد تقریبی 30 درصدی برسد.

بر اساس این گزارش، تعداد 78 میلیون و 775 هزار و 400 سهم از سهام این شرکت به عنوان دومین شرکت بزرگ خدمات حمل و نقل در کشور ژاپن، به روش بوک بیلدینگ عرضه شده است که با رشد 27 درصدی به دو هزار و 50 ین رسیده است.

این شرکت اعلام داشته که پروسه بوک بیلدینگ را در تاریخ 24 نوامبر با اعلام قیمت اولیه آغاز کرده است و قیمت نهایی را در تاریخ 4 دسامبر تعیین می کند که در نهایت در تاریخ 13 دسامبر معاملات سهام این شرکت در بورس توکیو شروع شود.

اما هم اکنون با داد و ستدها و هیجانات خریدی که این سهم با آن رو به رو شد، کارشناسان معتقدند که قیمت سهام این شرکت قبل از شروع داد و ستد در بورس توکیو با افزایش 27 درصدی همراه خواهد شد و این مسئله شاخص تاپیکس را با رشد چشمگیری رو به رو خواهد کرد.

بزرگترین رقیب این شرکت که هلدینگ یاماتو است که بیشترین درآمد خود را از حمل و نقل های داخلی کشور دارد در سال جاری با افت 3.6 درصدی قیمت سهام همراه شد. در سوی دیگر، شرکت پست نیهون که 20 درصد از درآمد خود را مدیون حمل و نقل های بین المللی است با رشد 12 درصدی قیمت سهام رو به رو شد و توانست شاخص تاپیکس را با افزایش 18 درصدی همراه کند.

شرکت هلدینگ اس جی، که شبکه های حمل و نقل لجستیک فراوانی را خارج از مرزهای ژاپن دارد و توانسته در داخل این کشور نیز وجه مناسبی را در خدمات دهی داشته باشد می تواند رشد بسیار مناسب قیمت سهام خود را در شروع معاملات در بورس توکیو به ثبت برساند.

نائوکی فوجی وارا، مدیر صندوق مدیریت دارایی شینگین در این خصوص اظهار داشت: شرکت هلدینگ اس جی سهام بسیار جذابی برای سرمایه گذاران است. خدمات بین المللی و داخلی که این شرکت ارائه می دهد هم در بازار تجارت و هم در میان عامه مردم محبوب است.

کارشناسان پیش بینی می کنند قیمت سهام این شرکت تا وقتی که خدمات دهی با کیفیتی داشته باشد و مسیر توسعه را به همین منوال طی کند، تا سقف یک هزار و 900 ین افزایش، پیش برود .

فوجی وارا در این خصوص ادامه داد: اگر شرکت هلدینگ اس جی در سطح خدمات دهی بین المللی بتواند رقیب اصلی خود، شرکت یاماتو، را پشت سر بگذارد و خدمات دهی داخلی آن نیز مثل سابق با کیفیت باشد می تواند تا سال 2018 با رشد دو هزار ینی قیمت هر سهم خود همراه شود.

ماکوتا کیکوچی، مدیر شرکت مدیریت دارایی میوجو در خصوص عرضه این سهم ابراز داشت: سهام شرکت هلدینگ اس جی با رشد 30 درصدی از ابتدای معاملات به روش بوک بیلدینگ در یک ماه گذشته تا به حال همراه بوده است و هم اکنون به قیمت دو هزار و 50 ین رسیده. به نظر می رسد این سهم پس از پذیرش در بورس توکیو بتواند با رشد یک هزار و 800 ینی طی 6 ماه همراه شود.

بر اساس قیمت اعلامی این سهم توسط کارشناسان به نظر می رسد عرضه اولیه سهام این شرکت هلدینگ بتواند در حدود 127.6 میلیارد دلار تأمین مالی کند که در نتیجه به بزرگترین عرضه اولیه در ژاپن در سال 2017 تبدیل می شود.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد