Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/mipXqq
1396/09/11 - 13:21 تاريخ انتشار: 228 تعداد بازديد: 45291 كد خبر:
بورس در آبان ماه ۹۶
آمار معاملات نرمال به تفکیک دو گروه اصلی بازار سهام برای دوره مالی آبان ماه سال ۹۵ حاکی از آن است که در یک موازنه متعادل سهامداران حقوقی در خرید و سهامداران حقیقی در فروش سهام، بیشتر مشارکت داشته اند.


روند معاملات نرمال به تفیک دو گروه حقیقی و حقوقی برای دوره مالی آبان ماه سال ۹۵ از سوی بورس تهران اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایبنا، آمار معاملات نرمال به تفکیک دو گروه اصلی بازار سهام برای دوره مالی آبان ماه سال ۹۵ حاکی از آن است که سهامداران حقوقی در خرید و سهامداران حقیقی در فروش سهام، بیشتر مشارکت داشته اند.

خرید سهام

در دوره یک ماهه آبان ماه ۹۶، سهامداران حقوقی با ۱۷.۲۳۳ میلیارد ریال معادل ۵۰.۸ درصد از سهامداران حقیقی با ۱۶.۶۸۳ میلیارد ریال معادل ۴۹.۲ درصد در زمینه خرید سهام فعالیت بیشتری را در تالار شیشه ای انجام داده اند که به نوعی نشان می دهد جهت دهی اصلی و بنیادی شاخص و روند داد و ستدها را در این دوره حقوقی ها شکل داده و هدایت کرده اند.

فروش سهام

در بخش فروش سهام، در ماه دوم پاییز حقیقی ها با ۵۰.۴ درصد معادل ۱۷.۰۹۴ میلیارد ریال بیشتر از حقوقی ها در بازار سهام مبادرت به واگذاری سهم های خود کرده اند.

حقوقی ها با فروش ۱۶.۸۲۲ میلیارد ریال معادل ۴۹.۶ درصد در آبان ماه تا مرز یک درصد کمتر از حقیقی ها نسبت به فروش سهام اقدام کرده اند.

آمار مهر ماه

حقوقی ها در ماه اول پاییز با ۱۳.۷۲۵ میلیارد ریال معادل ۴۵.۴ درصد در مقابل حقیقی ها که با ۱۶.۴۷۹ میلیارد ریال معادل ۵۴.۶ درصد فعال بوده اند، نسبت پایین تری را در خرید انواع سهام شرکت ها در تالار شیشه ای به ثبت رسانده اند.

در مقابل آمار فروش سهام سهامداران حقیقی نشان می دهد این گروه بیشتر از سهامداران حقوقی مالکیت سهام را در مهر ماه از دست داده اند به طوری که در این ماه، حقیقی ها با ۱۸.۰۳۰ میلیارد ریال معادل ۵۹.۷ درصد در برابر حقوقی ها که ۱۶.۴۷۹ میلیارد ریال سهم معادل ۵۴.۶، به فروش رسانده اند، در تالار شیشه ای سهم های بیشتری را عرضه کرده اند.

سهم حقیقی و حقوقی ها در صنایع

آمار معاملات ماه دوم پاییز از سویی دیگر نشان می دهد که ۵۶ درصد معاملات توسط اشخاص حقوقی و ۴۴ درصد معاملات توسط اشخاص حقیقی انجام شده است.

حقوقی ها در تالار شیشه ای، ۵۶ درصد از خرید و ۵۵ درصد از فروش سهام را در آبان ماه در تابلوهای آماری بورس به ثبت رسانده اند.

سهامداران حقیقی در آبان ماه بخشی از سهام خود را تغییر داده اند و نسبت به ماه قبل جایگاه گروه ها تغییر کرده به طوری که گروه‌های صنعت فرآورده های نفتی با ۲۰۲ میلیارد ریال، عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم با ۱۰۷ میلیارد ریال، صندوق های قابل معامله با ۱۰۵ میلیارد ریال، سیمان، آهک و گچ با ۶۰ میلیارد ریال و ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی با ۵۹ میلیارد ریال در رتبه اول تا پنجم آمار اعلام شده قرار گرفته است.

سهامداری حقوقی‌ها نیز در ماه دوم پاییز دچار تغییرو تحول شده به طوری که در این مدت سهم حقیقی ها در ۱۸ صنعت رشد پیدا کرده است.

بر مبنای آخرین آماری که بورس تهران منتشر کرده صنایع خودرو و ساخت قطعات با ۲۶۵ میلیارد ریال، اطلاعات و ارتباطات با ۲۳۵ میلیارد ریال، رایانه و فعالیت های وابسته به آن با ۱۹۸ میلیارد ریال، فلزات اساسی با ۱۶۱ میلیارد ریال و استخراج کانه‌های فلزی با ۱۳۸ میلیارد ریال پنج گروه برتری بودند که حقوقی ها با تمرکز بیشتری روی آن ها در سبد سهام های خود سرمایه گذاری کرده اند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد