Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/kKZUbx
1396/09/11 - 15:24 تاريخ انتشار: 249 تعداد بازديد: 45309 كد خبر:
گزارش روز؛
ادامه اقبال در گروه زغال سنگی
گروه متعادل و مثبت لاستیک و پلاستیک سازی، با ادامه صف خرید و رشد قیمتی 10 درصدی نماد بازار پایه پشاهن، در کنار صف خرید نماد ارزنده پکرمان و صف فروش نماد پدرخش دنبال شدند.
 

در گروه های فلزی و معدنی که همسو با روند افزایشی قیمت های جهانی فلزات پایه، معاملاتی مثبت را شروع کردند نمادهای فولای، فرآور، کدما و فسرب با جهش قیمتی، صف خرید را تجربه کردند؛ اما در ادامه بازار، حجم عرضه های نمادهای گروه، افزایش یافت که نهایتا معاملات اکثرا متعادل و منفی آنها را درپی داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در معاملات امروز با تشکیل صف خرید نماد کپرور، نمادهای کطبس و کشرق نیز رشد قیمتی را تجربه کردند تا طی دادوستدهای متعادل اکثرا گروه ها، گروه زغال سنگی بازار سرمایه با ادامه اقبال به کار خود پایان دهد.

درگروه های (متعادل) شیمیایی، (متعادل و مثبت) پالایشگاهی و روانکارها، نمادهای شفن (صف خرید)، شاراک، ساینا، پترول، پاکشو (صف خرید)، شتوکا، ونفت، شپاس و شتران از اقبال بیشتر و معاملاتی مثبت تر و نمادهای شبریز، تاپیکو، وپترو، شپترو، مارون، خراسان و شپدیس از فشار فروش بیشتر و معاملاتی منفی تر از هم گروهی ها برخوردار بودند.

در گروه متعادل سرمایه گذاری، نمادهای وگستر و وصنا، نمادهای صف خرید و وبیمه، وخارزم، وبانک و وسبحان (صف فروش) نمادهای منفی تر نسبت به هم گروهی ها در بازار امروز بودند. برند «دکتلون» فرانسه، بزرگ‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای دنیا در لوازم ورزشی و البسه، با امضای قرارداد با «مگاپارس»، به‌طور رسمی وارد ایران شد. این نخستین بار است که یک برند بزرگ زنجیره‌ای با ثبت شرکت در ایران به‌طور مستقیم وارد کشور شده و فروش خود را مدیریت می‌کند.

گروه متعادل و مثبت لاستیک و پلاستیک سازی، با ادامه صف خرید و رشد قیمتی 10 درصدی نماد بازار پایه پشاهن، در کنار صف خرید نماد ارزنده پکرمان و صف فروش نماد پدرخش دنبال شدند. رییس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران از گرانی ۲۵ درصدی کاغذ از ابتدای سال تاکنون خبر داد و اعلام کرد که شیب قیمت این محصول طی سه ماهه اخیر افزایش چمشگیری داشته است. وی افزود: وارد کنندگان از پرداخت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند، در حالی که تولید کنندگان داخلی باید این رقم را پرداخت کنند و چنین موضوعی سبب شده رقابت نابرابری بین محصولات تولیدی داخل و محصولات وارداتی پیش آید.

درگروه ساختمانی، وتوس و ثپردیس با صف فروش، ثالوند با معاملاتی منفی و نمادهای ثاخت، ثغرب، ثاباد، ثشرق، ثفارس و کیسون با معاملاتی مثبت تر از هم گروهی ها دنبال شدند، در پایان نیز نماد ثشاهد جهت برگزاری مجمع عادی به طور فوق العاده انتخاب اعضاء هیئت مدیره متوقف شد و نماد سدور پس از اعلام تعدیل پیش بینی درآمد که با افزایش 17 درصدی زیان نسبت به پیش بینی قبلی سال مالی 96 مواجه شده با افت حدود 6.5 درصدی به گردونه دادوستدها بازگشت.

به جز نمادهای خزر و خرینگ که صف خرید بودند و نماد خموتور که صف فروش بود، سایر نمادهای گروه های خودرویی و حمل و نقل معاملاتی اکثرا متعادل را شروع کردند؛ اما در نیمه دوم بازار و طبق پیش بینی روز گذشته، افزایش تقاضا در گروه های مذکور بخصوص خودرویی محسوس تر بود به طوری که اکثرا، نوسانات مثبتی را تجربه کردند و نمادهای خوساز، ختراک، خمهر و خچرخش یا صف خرید شدند و یا تا آستانه صف خرید شدن، پیش رفتند. وزیر صنعت با اعلام اینکه نرخ جدید تعرفه‌های واردات خودرو تقدیم دولت شده، گفت: محدود کردن واردات خودروهای لوکس در صورت موافقت دولت به اجرا در می‌آید. قرارداد تولید ۴۵۰ واگن مسافری ریل باس سه جانبه بین راه آهن، واگن ساز ایرانی و یک شرکت کره‌ای امروز در مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی به امضا رسید.

گروه منفی غذایی با ادامه صف خرید پرحجم نماد وبشهر در کنار نمادهای غپینو و غمهرام، معاملات مثبت نمادهای غشهداب، غالبر و غپاذر و صف فروش نمادهای غگل، غچین، غدیس، غاذر، غسالم، غپینو و غدام مواجه بودند. در آنسو و در گروه کم حجم و متعادل قندی، تنها نمادهای قشیر، قهکمت و قشیرین با معاملاتی مثبت دنبال شدند.

در ادامه غیبت نمادهای پرحاشیه های وب و آکنتور و در گروه آی تی و انفورماتیک، نماد مرقام همچنان با فشار فروش و معاملاتی منفی (صف فروش) سپری شد، نماد اوان با معاملاتی مثبت تر نسبت به هم گروهی ها مواجه بود و در اواسط بازار با جهش قیمتی نماد اپرداز مواجه شدیم که در نهایت صف خرید آن را درپی داشت.

در پایان معاملات نیز شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای پترول، فولاد، شبندر، فخوز و شفن با رشد حدود 134 واحدی به ارتفاع 91،296 رسید که در این بین نمادهای شپدیس، تاپیکو و وبانک بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 
کارگزاری آبان منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد