Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/dT3eNR
1396/09/12 - 14:55 تاريخ انتشار: 790 تعداد بازديد: 45340 كد خبر:
در جریان بازار امروز رقم خورد؛
آغاز و اتمام پذیره‌نویسی اوراق مرابحه کرمان موتور در فرابورس ایران
در جریان بازار امروز یکشنبه 12 آذرماه پذیره‌نویسی یک میلیون ورقه اوراق مرابحه کرمان موتور با نرخ 17 درصد که هر سه ماه یکبار پرداخت می‌شود، آغاز شد که در همان روز نخست از مهلت سه روزه پایان یافت.

دادوستدهای امروز فرابورس ایران درحالی خاتمه یافت که نسبت به روز گذشته حجم معاملات کاهش اما ارزش آن افزایش یافت و پذیره‌نویسی اوراق مرابحه کرمان موتور با سود 17 درصد در روز آغازین آن خاتمه یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، در جریان بازار امروز یکشنبه 12 آذرماه پذیره‌نویسی یک میلیون ورقه اوراق مرابحه کرمان موتور با نرخ 17 درصد که هر سه ماه یکبار پرداخت می‌شود، آغاز شد که در همان روز نخست از مهلت سه روزه پایان یافت.

بدین ترتیب یک میلیون ورقه «کرمان98» به ارزش حدود یک‌هزار میلیارد ریال پذیره‌نویسی شد. هدف از انتشار این اوراق تامین نقدینگی مورد نیاز برای خرید مواد و قطعات مورد نیاز در تولید شرکت خودروسازی کرمان موتور اعلام شده و بازارگردانی و متعهد پذیره‌نویسی آن بر عهده تامین سرمایه تمدن بوده و ضامن این اوراق نیز بانک آینده است.

در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز امروز در مجموع یک میلیون و 850 هزار ورقه به ارزش حدود یک‌هزار و 775 میلیارد ریال معامله شد و اسناد خزانه اسلامی در نماد «سخاب7» پس از اوراق مرابحه کرمان موتور بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.

در جریان بازار امروز سهامداران بیش از 89 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 269 میلیارد ریال را دست به دست کردند و به ترتیب دو نماد «ذوب» و «کپرور» موفق شدند بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار بگیرند.

همچنین امروز نماد معاملاتی شرکت پتروشیمی زاگرس، با توجه به اطلاعات دریافتی مبنی بر تعدیل با اهمیت سود سال مالی 1396 متوقف شد.

نگاهی به دادوستدهای انجام شده در مجموع سه تابلو بازار پایه نیز نشان می‌دهد 114 میلیون سهم به ارزش بیش از 109 میلیارد ریال در این بازار معامله شده است.

در تابلو اوراق تسهیلات مسکن 79 هزار ورقه به ارزش 59 میلیارد ریال نقل و انتقال یافت و تسه آبان ماه 96 با معامله 47 هزار ورقه به ارزش 35 میلیارد ریال در صدر ایستاد. همچنین قیمت این اوراق در بازه 721 هزار تا 750 هزار ریال در نوسان بود.

در نهایت در پایان بازار بیش از 219 میلیون ورقه به ارزش حدود 2 هزار و 317 میلیارد ریال در بازارهای 9 گانه فرابورس ایران دادوستد شد.

شاخص کل نیز با افت 2.7 واحدی همراه شد که عمده بار منفی بر آیفکس از جانب نمادهای «شاوان»، «شراز»، «شپاس»، «میدکو» و «حسینا» رقم خورد.

در مقابل نمادهای «مارون» و «ذوب» تا نزدیک 0.7 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشته و مانع از افت بیشتر آن شدند.

برای ورود به کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) به آدرس ذیل وارد شوید. 

@SENANewsAgency

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد