Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/XHwTDs
1396/09/12 - 15:17 تاريخ انتشار: 876 تعداد بازديد: 45351 كد خبر:
گزارش روز؛
افزایش تقاضا در گروه های ماشین آلات و قطعه سازی
از دیگر گروه های متعادل و مثبت بازار امروز به قطعه سازها می توان اشاره کرد به طوریکه در گروه متعادل خودرویی، قطعه سازها همچنان از اقبال بیشتری برخوردار بودند و نمادهای خزر، خرینگ، خوساز و خمهر با صف خرید همراه شدند
 

در بازار منفی امروز، گروه ماشین آلات و تجهیزات از معدود گروه هایی بود که معاملات مثبتی را ثبت نمود. به طوریکه در این گروه، نماد تمحرکه صف خرید شد و نماد تکمبا با رشد قیمتی حدود 4 درصدی دنبال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، از دیگر گروه های متعادل و مثبت بازار امروز به قطعه سازها می توان اشاره کرد به طوریکه در گروه متعادل خودرویی، قطعه سازها همچنان از اقبال بیشتری برخوردار بودند و نمادهای خزر، خرینگ، خوساز و خمهر با صف خرید همراه شدند در آنسو، حفارس و حتوکا از معدود نمادهای متعادل گروه حمل و نقل در بازار امروز بودند و سایر هم گروهی ها اکثرا منفی به کار خود پایان دادند.

در شروع بازار و در گروه شیمیایی افزایش تقاضا محسوس بود که در این میان نمادهای پاکشو، شفن، شفارس(صف خرید)، شتوکا، ساینا (صف خرید)، شلعاب، شیران(صف خرید)، شپارس و شپترو از اقبال بیشتری برخوردار بودند و معاملاتی مثبت تر از هم گروهی ها تجربه کردند، در شروع بازار نماد زاگرس نیز با توجه به اطلاعات دریافتی مبنی بر تعدیل بااهمیت سود سال مالی 1396 متوقف شد. در طرف دیگر بازار و به جز نماد شبهرن  که متعادل و مثبت بود، سایر نمادهای گروه پالایشگاهی و روانکارها اکثرا منفی دنبال شدند تا جایی که نمادهای شبریز و شاوان صف فروش را تجربه کردند که از افزایش عرضه ها و اعمال فشار فروش گروه پالایشگاهی پس از انتشار گزارش کمتر از انتظار شبندر، حکایت داشت.

به جز نمادهای وصنا، وخاور، ولغدر، ما و وملت که مثبت بودند و نماد سدبیر که صف فروش بود، سایر نمادهای گروه های بانکی، بیمه ای، لیزینگی و سرمایه گذاری با دادوستدهای کم فروغی و اکثرا متعادلی سپری شدند همچنین در اواسط بازار بلوک 15.89درصدی نماد غدشت متعلق به وبانک در قیمت پایه به فروش رسید. آخرین تحولات مدیریتی در شرکت های بورسی و فرابورسی با تغییر مدیرعامل تاپیکو همراه شده و طی آن محمدحسن پیوندی که از مرداد سال گذشته عهده دار این سمت بود، جابجا شد تا محمود مخدومی جانشین وی شود.

گروه های فلزی و معدنی اکثرا منفی بودند و تنها نمادهای ذوب، فولای، فملی، فسرب و کپرور(صف خرید) نوساناتی مثبت را تجربه کردند. واحد کورۀ پاتیلی جدید فولادمبارکه با هزینه بالغ بر ۱۰.۳ میلیون یورو و ۷ میلیارد تومان در دو بخش خارجی و داخلی راه اندازی و به بهره برداری رسید. رئیس اجرای پروژه های فولادسازی نیز گفت: با اضافه شدن یک کورۀ پاتیلی به مجموع ۶ کورۀ عملیات ثانویۀ قبلی در واحد فولادسازی، برنامه ریزی جهت آماده سازی آنالیز ذوب و انتقال آن به ریخته گری بهینه می شود و به طور متوسط در هر ۲۴ ساعت امکان انجام عملیات ثانویه بر روی ۱۵ ذوب را فراهم می آورد.

گروه متعادل آی تی و انفورماتیک با معاملات مثبت تر نمادهای آپ، اپرداز، افرا و سیستم و معاملات منفی تر نمادهای اوان و مرقام (متعادل تر از روز گذشته) دنبال شدند. در گروه متعادل و مثبت لاستیک و پلاستیک سازی، با عرضه مکرر صف خرید نماد پکرمان (عمدتا توسط حقوقی)، حجم دادوستدهای آن در همان ابتدای بازار به حدود 16 میلیون سهم رسید، نماد پشاهن با ادامه صف خرید به رشد 10 درصدی خود ادامه داد و  در اواسط بازار نماد دفارا نیز با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد متوقف شد.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از جو منفی بازار و به خصوص معاملات منفی نمادهای فولاد، شبندر، شپنا، کگل، شتران و کچاد با افت حدود 345 واحدی به ارتفاع 90،951 رسید که در این بین نمادهای تاپیکو، جم، همراه و خودرو ناجی شاخص شدند و بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد