Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/z7ZSbv
1396/09/13 - 15:02 تاريخ انتشار: 874 تعداد بازديد: 45377 كد خبر:
رشد چشم‌گیر حجم و ارزش مبادلات فرابورس در میانه این هفته کاری
به موازات رشد حجم و ارزش مبادلات فرابورس در روز جاری شاخص کل نیز تحت تاثیر مثبت از جانب نمادهای «ارفع» و «سرچشمه» با سبزپوشی در ارتفاع 1021 واحدی ایستاد.

در میانه این هفته معاملاتی حجم و ارزش مبادلات فرابورس به طور چشم‌گیری افزایش یافت و در حالی روز معاملاتی گذشته بیش از 219 میلیون ورقه به ارزش حدود 2 هزار و 317 میلیارد ریال در بازارهای 9 گانه فرابورس ایران دادوستد شد که امروز 13 آذرماه، معامله‌گران بالغ بر 520 میلیون سهم را به ارزش بیش از 3 هزار و 159 میلیارد ریال دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، به موازات رشد حجم و ارزش مبادلات فرابورس در روز جاری شاخص کل نیز تحت تاثیر مثبت از جانب نمادهای «ارفع» و «سرچشمه» با سبزپوشی در ارتفاع 1021 واحدی ایستاد.

بیشترین افزایش قیمت در میان نمادهای فرابورسی به نام نمادهای «کشرق» و «شتوکا» به ترتیب از گروه‌های استخراج زغال سنگ و محصولات شیمیایی ثبت شد. اما در سمت مقابل نمادهای مبادلاتی «ثباغ» و «کمرجان» با بیشترین افت قیمتی را به دوش کشیدند.

نگاهی به مبادلات سهام در فرابورس 

روز جاری مبادلات صورت گرفته در بازارهای اول و دوم به دادوستد افزون بر 418 میلیون سهم به ارزش بیش از 836 میلیارد ریال منتهی شد و در تابلوهای معاملاتی بازار پایه نیز معامله‌گران، افزون بر 85 میلیون سهم را به ارزش بیش از 115 میلیارد ریال دست به دست کردند که بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی به نماد شرکت پتروشیمی جهرم اختصاص یافت.

رصد نقل‌وانتقال‌های اوراق تسهیلات مسکن نیز حاکی از آن است که خریداران و فروشندگان این اوراق بیش از 71 هزار ورقه را مورد دادوستد قرار داده‌اند که این معاملات ارزش نزدیک به 53 میلیارد ریالی را رقم زده است.

 

توقف معاملاتی نماد «سخاب31»

در تابلو اوراق با درآمد ثابت شاهد جابه‌جایی بیش از 2 میلیون ورقه به ارزش بالغ بر 2 هزار و 38 میلیارد ریال بودیم که با مبادله بیش از 357 هزار ورقه به ارزش حدود 356 میلیارد ریال در نماد «سخاب3» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی به این نماد تعلق گرفت.

گفتنی است نماد معاملاتی اسناد خزانه اسلامی در نماد «سخاب31» در پایان معاملات امروز دوشنبه 13 آذرماه 96 به منظور پرداخت مبالغ اسمی این اسناد، متوقف شد.

به گفته مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس ایران به دلیل تصمیمات دولت مبنی بر پرداخت به موقع مبالغ اسمی اوراق سخاب31 و لزوم برنامه‌ریزی به منظور تسویه این اوراق در سررسید مشخص‌شده یعنی بیست و دوم آذرماه جاری، تمامی دارندگان این اوراق اعم از خریداران، پیمانکاران و دارندگان اسناد خزانه اسلامی، لازم است شماره‌حساب بانکی خود را به یکی از کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران اعلام کنند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد