Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/LFAmTk
1396/09/13 - 16:05 تاريخ انتشار: 741 تعداد بازديد: 45392 كد خبر:
گزارش روز؛
روند تعادلی در بازار
در گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها، معاملاتی اکثرا متعادل در جریان بود که در این میان نمادهای شفارس، شپاس، شپارس، شیران، شپاکسا، شکربن، شتوکا و شفن از اقبال بیشتر و معاملاتی مثبت تر و نمادهای شبریز، ونفت، شیراز، وپترو، شلعاب، شکلر، ساینا، شدوص، پترول و شپترو با نوسانات منفی تری نسبت به هم گروهی ها دنبال شدند.
 

ارفع و فایرا نمادهای صف خرید، فولاد، کاوه، فملی، فباهنر، فسرب، ومعادن و کمنگنز نمادهای مثبت گروه اکثرا متعادل فلزی و معدنی در بازار امروز بودند در طرف دیگر بازار با ادامه اقبال، معاملات مثبت و پرتقاضای گروه زغال سنگی مواجه بودیم تا جایی که هر سه نماد گروه (کطبس، کشرق و کپرور) با صف خرید مواجه شدند.

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، خچرخش و ختوقا نمادهای صف خرید، خودرو، خمحرکه و خرینگ نمادهای مثبت، خزر نماد صف فروش و خمحور، خریخت، خموتور، خساپا، ختراک و خکمک نمادهای منفی گروه خودرویی در بازار امروز بودند در آنسو و در گروه حمل و نقل که اکثرا معاملاتی متعادل با گرایشی مثبت را تجربه کردند، نمادهای حریل و توریل از اقبال بیشتری برخوردار بودند، نماد حپارسا نیز جهت برگزاری مجمع عادی سالیانه صاحبان سهام، در پایان معاملات متوقف شد.

در گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها، معاملاتی اکثرا متعادل در جریان بود که در این میان نمادهای شفارس، شپاس، شپارس، شیران، شپاکسا، شکربن، شتوکا و شفن از اقبال بیشتر و معاملاتی مثبت تر و نمادهای شبریز، ونفت، شیراز، وپترو، شلعاب، شکلر، ساینا، شدوص، پترول و شپترو با نوسانات منفی تری نسبت به هم گروهی ها دنبال شدند.

در حالی با ادامه اعمال فشار فروش، نماد مرقام افت قیمتی و صف فروش مجدد را تجربه کرد که سایر نمادهای گروه آی تی و انفورماتیک معاملاتی متعادل را تجربه کردند.

در گروه ساختمانی تنها نمادهای ثغرب، ثباغ(صف فروش)، وآذر، ثالوند و ثرود معاملات متعادل و منفی را تجربه کردند و سایر هم گروهی ها با نوسانات مثبتی همراه بودند که در این میان نمادهای ثعمرا، ثمسکن و ثفارس از اقبال بیشتری برخوردار بودند.

تکمبا و تپمپی نمادهای صف خرید گروه کم حجم ماشین آلات و تجهیزات در بازار امروز بودند و مابقی هم گروهی ها متعادل به کار خود پایان دادند. مدیرعامل مپنا بر آمادگی این گروه در خصوص اجرای طرح‌های تولید همزمان برق و آب در کشور، به ویژه در سواحل مکران تأکید کرد.

در گروه متعادل سرمایه گذاری، نمادهای وبیمه و وتوصا با صف خرید، نماد وصنا با صف فروش مواجه شدند و نمادهای سرچشمه، وبمهن، وخارزم و وملت با معاملاتی پرتقاضا و مثبت دنبال شدند، نماد وساپا نیز پس از برگزاری مجمع عادی سالیانه تقسیم سود 50 ریالی، ارائه اطلاعات شفاف ساز در خصوص فروش زمین ایزدشهر و آخرین وضعیت شرکت، با افت حدود 10 درصدی به گردونه دادوستدها بازگشت همچنین در پایان معاملات نماد وبیمه جهت برگزاری مجمع عادی سالانه تصویب صورت های مالی متوقف شد. رئیس کل بیمه مرکزی از رشد 20 درصدی صنعت بیمه در هشت ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت، رشد خسارت هم متناسب با رشد حق بیمه بوده که نشان می دهد صنعت بیمه روند کنترل ریسک را جدی گرفته است.

به جز نمادهای کمرجان و کهمدا که منفی بودند، سایر نمادهای گروه کانی های غیر فلزی اکثرا متعادل و مثبت دنبال شدند به طوریکه نمادهای کرازی و کفرا با صف خرید به کار خود پایان دادند. معاون وزیر صنعت با افزایش تعرفه واردات کاغذ مخالفت صریحی کرد و گفت: به هر نحو ممکن ارز واردات کاغذ تأمین می شود. براساس این گزارش، این درحالی است که طی روزهای گذشته قیمت کاغذ با افزایش 45‌ درصدی روبرو شده و کارگروهی در این رابطه تشکیل شده است.

در پایان معاملات نیز شاخص کل متاثر از معاملات منفی نمادهای فارس، رمپنا و وساپا با رشد حدود 15 واحدی به ارتفاع 90،936رسید که در این بین نمادهای فملی، فولاد و ومعادن ناجی شاخص شدند و بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

علاقه مندان برای ورود به کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) به آدرس ذیل وارد شوند. @SENANewsAgency

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد