Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/VqJome
1396/09/14 - 16:00 تاريخ انتشار: 921 تعداد بازديد: 45428 كد خبر:
گزارش روز؛
افزایش تقاضا در گروه خودرویی
در گروه متعادل و مثبت کانی های غیر فلزی، نماد کرازی دومین روز از رشد قیمتی، معاملات پرحجم و صف خرید خود را تجربه کرد.
 

در بازار امروز با افزایش تقاضا در گروه خودرویی مواجه شدیم به طوریکه اکثرا معاملاتی مثبت را تجربه کردند و نمادهای خگستر و خمهر صف خرید شدند اما در اواخر بازار کل گروه با تعادل بیشتری به کار خود پایان داد. در سوی دیگر و در گروه حمل و نقل به جز نمادهای حتوکا و حپترو که متعادل و مثبت بودند، سایر نمادهای با معاملاتی متعادل و منفی دنبال شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، درگروه های متعادل فلزی و معدنی، نمادهای کچاد، کگل، کنور، فایرا(صف خرید)، کاوه، ارفع(صف خرید)، فمراد و کطبس با اقبال بیشتر و معاملاتی مثبت تر و نمادهای هرمز، کپرور، کشرق، فسرب، فخاس، کدما(صف فروش) فلوله، فولاژ، فجر(صف فروش)، کمنگنز وتوکا و فسپا(صف فروش) از فشار فروش بالاتر و معاملاتی منفی تر از هم گروهی ها برخوردار بودند.

در شروع بازار، با ریزش قیمتی و صف فروش نماد مرقام، علیرغم معاملات متعادل سایر نمادهای گروه آی تی و انفورماتیک، مواجه شدیم و در نیمه دوم بازار نماد  (های وب) با صف خرید حدود 300 میلیون سهمی و رشد محدود 5 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت و در نهایت با حجم معاملات حدود 40 میلیون سهم و صف خرید حدود 180 میلیون سهمی به کار خود پایان داد.

نماد وبوعلی پس از انتشار گزارشی مناسب، با جهش قیمتی، صف خرید شد، در این گروه (سرمایه گذاری) نمادهای وبهمن، وسبحان و وتوصا با معاملاتی مثبت، نماد وگستر با صف فروش و مابقی هم گروهی ها با دادوستدهای متعادل و منفی دنبال شدند. به نقل از راشاتودی، بورس اوراق بهادار مسکو بزودی حدود یک میلیارد دلار اوراق قرضه را به یوآن منتشر خواهد کرد. تحلیلگران می گویند که این ممکن است شروع یک سیستم مالی جدید بر پایه غیر دلار آمریکا باشد.

گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها جز گروه های منفی بازار امروز بودند و اکثرا معاملاتی متعادل و منفی را سپری کردند که در این میان دادوستدهای متعادل و مثبت معدود نمادهای شسپا، شبهرن، شیران، پاکشو و شفن نمایان تر بود، در اواخر بازار و با افزایش عرضه ها در گروه های مذکور، نماد شلعاب صف فروش شد و نمادهای شفارس و شتوکا تا آستانه صف فروش شدن پیش رفتند. وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار کرد تولیدکنندگان نفت مذاکره درباره زمان افزایش تولید را در ژوئن آغاز می‌کنند با این همه اوپک به کاهش تولید در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ ادامه می‌دهد.

درگروه متعادل ساختمانی، صف فروش نمادهای وتوس و وآذر و تشکیل صف خرید نماد ثفارس پس از انتشار شفاف سازی و افزایش پیش بینی سود از 340 ریال به 400 ریال، قابل توجه بود، نماد ثباغ نیز جهت برگزاری مجمع عادی سالیانه صاحبان سهام در پایان معاملات متوقف شد و نماد ثشاهد نیز پس از برگزاری مجمع عادی بطور فوق العاده انتخاب اعضای هیئت مدیره، متعادل و منفی مورد بازگشایی قرار گرفت.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: 3.5 میلیون تن سیمان طی هفت ماه سال جاری به خارج از کشور صادر شده است. براساس آمارهای موجود عراق بیش از 50 درصد سیمان صادراتی ایران را جذب می کند و روسیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله وارد کنندگان سیمان ایران هستند. بر اساس آمارهای منتشر شده، سال 1390 مجموع صادرات سیمان و کلینکر کشور به بیش از 10 میلیون تن رسید؛ سال 1391 افزون بر 13.6 میلیون تن و سال 1392 نیز بیش از 18 میلیون تن صادر شد.

به جز نمادهای تمحرکه(صف خرید)، بالبر، رمپنا، بکام، تپمپی و بکهنوج که با نوسانات مثبتی همراه بودند، در سایر نمادهای گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته، اکثرا معاملاتی متعادل و منفی در جریان بود این در حالی بود که همچنان با توقف نماد پرسر و صدای آذراب مواجه می باشیم..

در گروه متعادل و مثبت کانی های غیر فلزی، نماد کرازی دومین روز از رشد قیمتی، معاملات پرحجم و صف خرید خود را تجربه کرد، در اواسط بازار نیز نماد سکرد با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد متوقف شد.

در پایان معاملات نیز شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای رمپنا، کگل، کچاد، خودرو و های وب با رشد حدود 157 واحدی به ارتفاع  91,093رسید که در این بین گروه پالایشگاهی و بخصوص نمادهای شتران، شپنا و شبندر با نواختن ساز مخالف بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهند گرفت.

علاقه مندان برای ورود به کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) به آدرس ذیل وارد شوند. @SENANewsAgency

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد