Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/YFv9VA
1396/09/18 - 11:27 تاريخ انتشار: 761 تعداد بازديد: 45449 كد خبر:
کاهش ذخیره طلا به عنوان سرمایه گذاری ایمن؛
افت شدید قیمت "درخشش سپیده دم" در بازارهای جهانی
افزایش شاخص قیمت دلار در هفته گذشته نگاه ها را نسبت به طلا تغییر داد، در حالی که اصلاحیه قانون کاهش میزان مالیات دهی شرکت ها در آمریکا درحال پیشرفت است و سرمایه گذاران را نسبت به آینده اقتصادی آمریکا امیدوار کرده و نسبت به اندوختن طلا به عنوان سپرده ایمن سرمایه گذاری روی گردان کرد.

قیمت طلا در آخرین روز معاملاتی هفته با افت بسیار شدیدی همراه شد در حالی که انتشار آمار نرخ بیکاری در ماه نوامبر و همچنین واکنش معامله گران پرریسک در آمریکا نسبت به عدم خرید این فلز گرانبها، موجب سقوط شدید قیمت آن شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، افزایش شاخص قیمت دلار در هفته گذشته نگاه ها را نسبت به طلا تغییر داد در حالی که اصلاحیه قانون کاهش میزان مالیات دهی شرکت ها در آمریکا در حال پیشرفت است و سرمایه گذاران را نسبت به آینده اقتصادی آمریکا امیدوار کرده و نسبت به اندوختن طلا به عنوان سپرده ایمن سرمایه گذاری روی گردان کرد.

نرخ طلا در آخرین روز معاملاتی هفته به پایین ترین قیمت نسبت به چهار ماه گذشته رسید و بیشترین میزان افت هفتگی را به خود اختصاص دارد در حالی که امید به بهبود اقتصادی آمریکا موجب رشد شاخص دلار در این کشور شد .

کارشناسان معتقدند افزایش میزان مشاغل در آمریکا طی گزارش عملکرد نرخ بیکاری در این کشور در روز جمعه نشان از بهبود اقتصادی در این کشور و همچنین افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در هفته آتی خواهد بود.

این در حالی است که، قیمت خرید نقدی طلا با رشد 0.1 درصدی به هر اونس یک هزار و 247 دلار معامله شد در حالی که در آخرین ساعات معاملاتی روز جمعه به هر اونس یک هزار و 250 دلار رسید.

نماد شیمیایی طلا(Au) از نام لاتین این فلز aurum به معنی "درخشش سپیده دم" گرفته شده است.

اما در بازارهای جهانی قیمت نفت سبک آمریکا با افزایش همراه شد و رشد 1.1 درصدی را قیمت را به ثبت رساند تا به هر بشکه 57 دلار و 34 سنت معامله شود .

به نظر می رسد، افزایش تقاضا از سوی چین برای افزایش میزان تولیدات و همچنین تهدیدات ناشی از اعتصاب کارگران در آفریقا به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت در جهان موجب افزایش قیمت این کالا در بازارهای جهانی شد .

افزایش میزان واردات نفت از سوی چین به مرز 9.01 میلیون بشکه در روز رسید و بیشترین میزان واردات را به خود اختصاص داد .

افزایش میزان تقاضا برای دریافت نفت از سوی این کشور، چین را به عنوان بزرگ ترین واردکننده نفت تبدیل کرد و آمریکا را به رتبه دوم رساند.

قیمت نفت برنت نیز با رشد 1.8 درصدی به هر بشکه 63 دلار و 33 سنت رسید .

اما در بازار فلزات لندن، قیمت مس در معاملات این بورس نیز با رشد 0.3 درصدی به هر تن 6 هزار و 578 دلار رسید .

قیمت آلومینیوم نیز به دو هزار و 14 دلار در هر تن رسید در حالی که قیمت سرب دو هزار و 453 دلار در هر تن معامله شد .

قیمت قلع در این بازار با رشد همراه شد و هر تن از این کالا 19 هزار و 440 دلار معامله شد در حالی که قیمت روی به هر تن سه هزار و 88 دلار بر تن معامله شد .

اما در بازار داخلی، نرخ دلار بانکی با افزایش رو به رو شد و هر دلار سه هزار و 543 تومان معامله شد. پوند انگلیس نیز به همین منوال رشد قیمت داشت و هر پوند انگلیس معادل چهار هزار و 743 تومان داد و ستد شد .

هر درهم امارات 964 تومان شد. در حالی که یکصد ین ژاپن سه هزار و 123 تومان معامله شد. در این بین قیمت یورو روند کاهشی را به ثبت رساند و هر یورو به چهار هزار و 171 تومان رسید .

 

برای ورود به کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) به آدرس ذیل وارد شوید. 

@SENANewsAgency

 
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد