Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/oqjRAq
1396/09/18 - 14:46 تاريخ انتشار: 694 تعداد بازديد: 45466 كد خبر:
در معاملات روز شنبه؛
هفت شاخص بورس صعودی شدند
در بازار روز شنبه همه هفت شاخص بورسی صعودی بودند. شاخص کل با رشدی 68 واحدی به رقم 91 هزار و 160 رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 38 و 198 واحد بالا رفتند.
 

در معاملات اولین روز کاری هفته شاخص بورس با رشد به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در داد و ستدهای امروز شاخص کل 68 واحد رشد کرد و در عدد 91 هزار و 160 واحد قرار گرفت.

همچنین امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از 879 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و 721 میلیارد و 718 میلیون ریال بود و در 62 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در بازار روز شنبه همه هفت شاخص بورسی صعودی بودند. شاخص کل با رشدی 68 واحدی به رقم 91 هزار و 160 رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 38 و 198 واحد بالا رفتند.

نمادهای فولاد مبارکه، های وب، ایران خودرو و سایپا با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص باعث رشد این متغیر شدند. این در حالی بود که نمادهای ملی مس، چادرملو و پالایش نفت تهران با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.

امروز گروه های فلزات اساسی، خودرو و فرآورده های نفتی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار امروز نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای شیشه و گاز، کارخانجات تولیدی شیشه رازی، های وب، آلومینیوم ایران، کنترل خوردگی تکین کو، مهرکام پارس و فنرسازی زر بود.

در مقابل نمادهای موتورسازان تراکتورسازی ایران، کاشی الوند، ذغال سنگ نگین طبس، صنایع شیمیایی فارس، ملی سرب و روی ایران، سرما آفرین و شکر شاهرود با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید سهام های وب، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق مشارکت شهرداری مشهد و سهام کارخانجات تولیدی شیشه رازی بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را داشتند.

در مقابل گروهی از سرمایه گذاران برای خروج از سهام سیمان اصفهان، اوراق مشارکت شهرداری تهران، سهام پارس دارو، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، اوراق مشارکت شهرداری شیراز و اوراق صکوک سایپا بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش را داشتند.

در پایان معاملات امروز آلومینیوم ایران با معامله بیش از 116 میلیون سهم به ارزش 214 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشتند.
 
علاقه مندان برای ورود به کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) به آدرس ذیل وارد شوند. SENANewsAgency@
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد