Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/eitruH
1396/09/18 - 17:04 تاريخ انتشار: 2047 تعداد بازديد: 45473 كد خبر:
مهمان جدید فرابورس؛
«اخزا 6021» فردا عرضه می‌شود
بازار اوراق با درآمد ثابت که معاملات امروز را با دادوستد بیش از 631 هزار ورقه به ارزش افزون بر 590 میلیارد ریال پشت سر گذاشت، فردا میزبان عرضه اولیه اخزای جدیدی است تا بدین ترتیب بر عمق بازار بدهی از طریق پذیرش و عرضه اوراق جدید بیفزاید.

در ادامه پذیرش و عرضه اولیه اسناد خزانه جدید در بازار فرابورس ایران، فردا 19 آذرماه شاهد عرضه اولیه دور جدیدی از این اوراق به تعداد 19 میلیون ورقه در نماد «اخزا 6021» با سررسید یکساله به تاریخ 12 شهریورماه 97 هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، بازار اوراق با درآمد ثابت که معاملات امروز را با دادوستد بیش از 631 هزار ورقه به ارزش افزون بر 590 میلیارد ریال پشت سر گذاشت، فردا نیز میزبان عرضه اولیه اخزای جدیدی است تا بدین ترتیب بر عمق بازار بدهی از طریق پذیرش و عرضه اوراق جدید بیفزاید.

امروز 18 آذرماه، معامله‌گران در تابلو اوراق با درآمد ثابت با دادوستد نزدیک به 283 هزار ورقه «سخاب 4» به ارزش حدود 279 میلیارد ریال، بیشترین میزان حجم و ارزش مبادلاتی را در این نماد معاملاتی رقم زدند.

از سوی دیگر دادوستدهای انجام شده در تابلو اوراق تسهیلات مسکن، به نقل‌وانتقال بیش از 73 هزار ورقه تسه به ارزش افزون بر 54 میلیارد ریال منتهی شد.

رصد معاملات سهام در فرابورس

در جریان مبادلات امروز، بازارهای اول و دوم میزبان جابه‌جایی بالغ بر 185 میلیون سهم به ارزش بیش از 383 میلیارد ریال بودند. این در حالی است که تابلوهای معاملاتی بازار پایه در مجموع پذیرای نقل‌وانتقال افزون بر 90 میلیون سهم به ارزش بیش از 110 میلیارد ریال بودند.

در این میان نماد معاملاتی «ذوب» علاوه بر آنکه بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در بازار سهام به خود اختصاص داد، در صدر جدول نمادهای پربیننده فرابورس نیز قرار گرفت.

در مجموع بازارهای نه‌گانه فرابورس ایران میزبان دست به دست شدن بیش از 295 میلیون ورقه به ارزش بالغ بر یک هزار و 325 میلیارد ریال بودند که این حجم از مبادلات در 32 هزار و 890 نوبت معاملاتی صورت گرفت.

نگاهی به بازگشایی و توقف نمادها در روز جاری نیز نشانگر آن است که نمادهای معاملاتی شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده «کباده»، شرکت مالیبل سایپا «خلیبل» و شرکت پشم‌بافی افشار یزد «نشار» در پی برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد بازگشایی شدند.

از سوی دیگر نماد معاملاتی شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان «زگلدشت» به منظور برگزاری مجمع عمومی عادی فوق‌العاده صاحبان سهام در تاریخ 20 آذرماه 96 در پایان معاملات امروز متوقف شد.

دو نماد از گروه فلزات اساسی یعنی «فولای» و «هرمز» نیز به ترتیب با 4.6 و 4 درصد رشد قیمت، عنوان بیشترین افزایش قیمتی را در میان نمادهای فرابورسی به خود اختصاص دادند.

نمادهای «مارون» و «ارفع» نیز روی هم رفته با 3 واحد اثر مثبت بیشترین نقش را در سبزپوشی آیفکس ایفا کردند تا در نهایت شاخص کل فرابورس ایران در ارتفاع 1016 واحدی معاملات امروز را خاتمه بخشد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد