Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/hAkYtK
1396/09/19 - 14:46 تاريخ انتشار: 720 تعداد بازديد: 45496 كد خبر:
در معاملات روز یکشنبه؛
پالایشی ها شاخص را سبزپوش کردند
امروز سرمایه گذاران بورس تهران بیش از 633 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر یک هزار و 627 میلیارد ریال بود و در 62 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.
 

در داد و ستدهای روز جاری سرمایه گذاران بورسی بیش از 633 میلیون دارایی مالی را دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در جریان داد و ستدهای امروز شاخص بورس 38 واحد رشد کرد و به رقم 91 هزار و 198 واحد رسید.

همچنین امروز سرمایه گذاران بورس تهران بیش از 633 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر یک هزار و 627 میلیارد ریال بود و در 62 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در روز یکشنبه همه شاخص های بورسی به جز شاخص بازار اول صعودی بودند. شاخص بازار اول امروز یک واحد افت کرد اما شاخص بازار دوم 237 واحد صعود را به ثبت رساند.

نمادهای پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و های وب امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند. در مقابل نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری معادن و فلزات، گل گهر و مپنا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کردند.

در روز یکشنبه گروه های فرآورده های نفتی، خودرو و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای های وب، دوده صنعتی پارس، شیشه همدان، سخت آژند، قند قزوین، حمل و نقل توکا و نورد آلومینیوم ایران بود.

در مقابل نمادهای آلومینیوم ایران، صنایع جوشکاب یزد، صنایع شیمیایی سینا، موتورسازان تراکتورسازی ایران، قند شیرین خراسان، آلومراد و سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید سهام های وب، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، سهام سرامیک صنعتی اردکان و نفت سپاهان بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را داشتند.

در مقابل نمادهای پارس دارو، سیمان اصفهان، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، سهام آلومینیوم ایران و اوراق صکوک سایپا با بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش مواجه شدند.

در پایان معاملات امروز پالایش نفت اصفهان با معامله 56 میلیون سهم به ارزش 240 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد